Piękna siatkówka w hołdzie Krzyśkowi Murzynowi

Piękna siatkówka w hołdzie Krzyśkowi Murzynowi

Wiele wskazywało na to, że III Memoriału Krzyśka Murzyna może w tym roku nie być, bo pandemia nie chce odpuścić i storpedowała w tym już niejedną imprezę sportową z Mistrzostwami Europy i igrzyskami olimpijskimi na czele. A jednak, udało się i tym razem uczcić na sportowo pamięć wspaniałego człowieka, który na trwałe wpisał się w historię myślenickiej siatkówki i Dalinu.

W miniony weekend odbyła się trzecia edycja Memoriału Krzyśka Murzyna. Organizatorzy, w związku z sytuacją epidemiologiczną,

zrezygnowali w tym sezonie z edycji halowej, a edycję plażową zorganizowali w jednym z ostatnich możliwych terminów. Rozgrywki plażowe w ramach Memoriału Krzyśka Murzyna toczyły się według podobnych zasad jak rok czy dwa lata temu. Tak jak w poprzednich latach, tak i tym razem rozegrany został turniej mikstów – eliminacje w sobotę, a półfinały i finały w niedzielę – oraz tradycyjny turniej rodzinny.

W zawodach par mieszanych wzięło udział 11 duetów. Sobotnie zmagania odgrywające się tzw. systemem brazylijskim wyłoniły cztery drużyny, które w niedzielne południe powalczyły o zwycięstwo w całym turnieju, a rywalizowano do dwóch wygranych setów do 21 punktów i ewentualnego tie-breaka do 15.

Zanim jednak na boiskach pojawili się półfinaliści turnieju mixtów, rozegrany został turniej rodzinny. Głównym celem tych rozgrywek jest dobra zabawa i promocja tej formy siatkówki i trzeba przyznać, że udało się organizatorom osiągnąć oba cele, ponieważ nie brakowało widzów, którzy z zainteresowaniem przyglądali się turniejowi, a w przyszłym roku, kto wie, może wezmą w nim czynny udział.

Uczestników podzielono na dwie grupy – starszych i młodszych. Wśród starszych zwyciężyła para Piotr Murzyn/ Tomasz Murzyn, a na kolejnych miejscach uplasowali się: Bartłomiej Górka w parze z Maksymilianem Kowalikiem oraz Dominik Wyka i Zbigniew Folwarski. W grupie młodszej zagrali przede wszystkim rodzice z dziećmi. Zawody przyniosły mnóstwo frajdy zarówno dzieciom jak i ich opiekunom. Organizatorzy jednogłośnie przyznali pierwsze miejsce wszystkim uczestnikom, a byli to: Maja, Eryk, Maja, Piotruś, Franio, Agnieszka, Jacek i Marek.

Siatkówkę plażową na serio i bez taryfy ulgowej oglądaliśmy w niedzielnej finałowej rundzie mikstów. Wysoki poziom zawodników i zawodniczek, zacięta rywalizacja, efektowne ataki i bloki, poświęcenie w obronie, pomysłowe rozegrania – niczego nie brakowało w tej rywalizacji. Ostatecznie zwyciężyli w niej Katarzyna Szymoniak/ Marcin Szymoniak, którzy w finale pokonali 2:0 parę Aleksandra Karaś/ Konrad Sowula. Trzecie miejsce zajęli Klaudia Szczurek/ Grzegorz Kurowski, a tuż za podium zameldowała się para Joanna Kłosińska/ Krzysztof Bajerowski. Organizatorami tej bardzo udanej imprezy byli SMS Dalin Myślenice oraz Stowarzyszenie LAS pod Dalinem. „Bardzo się cieszymy, że udało się zorganizować Memoriał.

- Do ostatniej chwili impreza stała pod dużym znakiem zapytania, ale ostatecznie wszystko przebiegło pomyślnie. Żałujemy, że w tym roku nie możemy zorganizować edycji halowej, ale mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się przygotować zarówno zmagania na piasku jak i na hali. Dziękujemy bardzo za wsparcie Burmistrzowi Miasta i Gminy Myślenice Jarosławowi Szlachetce oraz wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i poziom sportowy, który pokazali – podsumował zmagania Marek Bała wiceprezes SMS Dalin.

 

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).