Piękno, wdzięk i sport

Piękno, wdzięk i sport

Gimnastyka artystyczna rządziła w sobotę 15 lutego na hali Sport Arena w Myślenicach. Blisko 300 zawodniczek z 19 klubów wystąpiło w I edycji Międzynarodowego Turnieju w Gimnastyce Artystycznej Sweet Valentine Cup.

W zorganizowanym przez Szkołę Diament Myślenice Tatiany Krupowicz współzawodnictwie startowały gimnastyczki, dla których ten sport nie jest formą wyczynu, ale rekreacją. Nie zmienia to jednak faktu, że zawody stały na wysokim poziomie zarówno sportowym jak i organizacyjnym. Nie zabrakło gości z zagranicy, bo w Sweet Valentine Cup wzięła również udział ekipa z Ukrainy.

Zawodniczki występowały w 5 kategoriach, które brały pod uwagę klasę zawodniczek i poziom ich wytrenowania od B light do D czyli początkujących. Na myślenickich zawodach gimnastycznych mieliśmy do czynienia z pewnym novum czyli układami zbiorowymi i wydaje się, że ten pomysł chwycił, bo w tej kategorii wystąpiło aż 16 drużyn. Walentynkowemu turniejowi oprócz krzewienia kultury fizycznej przyświecał również inny ważny cel, a była nim zbiórka pieniędzy na ratowanie życia rocznej Marysi Miąsko, której terapia genowa kosztuje 8 milionów złotych. Jedną z atrakcji imprezy był występ Antka Szydłowskiego uczestnika „The Voice Kids”

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).