Piękny jubileusz

Piękny jubileusz

W sobotę, 18 września okrągły jubileusz – 10 lat działalności – obchodziła orkiestra OSP w Węglówce. Uroczystość rozpoczęła się od przemarszu i mszy św., a następnie zaproszeni goście i mieszkańcy udali się przed budynek OSP, by wziąć udział w okolicznościowym koncercie. Nie zabrakło miłych słów, życzeń, pięknej muzyki, poczęstunku dla gości i oczywiście okolicznościowego tortu.

Orkiestra OSP Węglówka powstała w kwietniu 2011 roku z inicjatywy: Józefa Paryla, Romana Gawła oraz ks. Krzysztofa Ligockiego. Początkowo zespół liczył około 50 muzyków grających pod batutą Stanisława Palucha. W 2013 r. nowym kapelmistrzem został Janusz Paluch. W tym samym roku orkiestra zdobyła wyróżnienie podczas IX Powiatowego Przeglądu Orkiestr Dętych w Myślenicach, a trzy lata później pierwsze miejsce.

Orkiestra ze swoją muzyką zawędrowała m.in. do Węgier, czy Chorwacji, zawsze bardzo entuzjastycznie przyjmowana przez słuchaczy. Koniec 2017 r. to pierwsza płyta Orkiestry, 2019 – występ na koncercie papieskim w Wadowicach i udział w festiwalu - Dancing in Prague w Czechach, gdzie orkiestra wystąpiła w towarzystwie zespołów z Chorwacji, Serbii, Turcji.

Jubilatom życzymy dalszego rozwoju i sukcesów, a wszystkim fanom Orkiestry kolejnej płyty zespołu.

Marta Duszyk Marta Duszyk Autor artykułu

Absolwentka teatrologii na UJ, wielka miłośniczka książek, lubi spokój, koty i psy; z uwagą obserwuje otaczającą ją rzeczywistość i ludzi. Sekretarz Redakcji Gazety Myślenickiej od grudnia 2019.