Pieniądze na remont oddziału zakaźnego

Pieniądze na remont oddziału zakaźnego
Fot. Piotr Jagniewski

Premier przeznaczył z rezerwy budżetowej 2,38 mln zł na remont oddziału zakaźnego w myślenickim szpitalu, który rozpoczął się jeszcze przed wakacjami

- Wyremontujemy sale, zmodernizowane zostaną wszystkie podłącza i sieci. To będzie nowoczesny oddział zapewniający komfort leczenia pacjentów - w czerwcu na naszych łamach mówił Adam Styczeń, dyrektor SP ZOZ. Natomiast starosta Józef Tomal wyjaśniał, że powiat wystąpił z wnioskiem do wojewody małopolskiego o pomoc w dofinansowaniu tej inwestycji z rezerwy budżetu państwa. - Te pieniądze obiecała nam strona rządowa i myślenicki poseł z partii rządzącej. Mam nadzieję, że dotrzymają słowa – mówił (GM NR 19/2018).

W ubiegłym tygodniu podczas konferencji prasowej wicewojewoda Józef Gawroń wraz z posłem Jarosławem Szlachetką przed budynkiem szpitala informowali o środkach, jakie premier Mateusz Morawiecki przeznaczył na ten cel. To 2,38 mln zł.

- Pieniądze pochodzą z rezerwy budżetowej. Dzięki remontowi, który wsparł premier Morawiecki pacjenci będą leczeni w nowoczesnym oddziale, który będzie spełniać wszelkie wymogi. To z kolei pozwoli lepiej funkcjonować personelowi medycznemu – mówił Jarosław Szlachetka.

Oddział zakaźny SP ZOZ w Myślenicach stanowi zabezpieczenie świadczeń szpitalnych w zakresie chorób zakaźnych nie tylko dla mieszkańców powiatu myślenickiego, lecz również limanowskiego, nowatorskiego, tatrzańskiego, bocheńskiego, w których nie funkcjonują oddziały szpitalne o tym profilu.

SP ZOZ w Myślenicach pełni strategiczną rolę w Wojewódzkim Planie Działania na Wypadek Wystąpienia Epidemii. Myślenicka jednostka przewidziana jest do działania i to już przy niewielkiej liczbie chorych zaraz po Szpitalu Uniwersyteckim oraz Szpitalu Specjalistycznym im. S. Żeromskiego w Krakowie.

Prace rozpoczęte przez starostwo powiatowe w Myślenicach oraz dyrekcję szpitala na tym oddziale są już mocno zaawansowane, a ich zakres to m.in. remont sal oraz modernizacje wszystkich podłączy i sieci. Całkowity koszt robót w sumie wyniesie 2,8 mln zł.

Piotr Jagniewski Piotr Jagniewski Autor artykułu

Reporter, redaktor, fotograf. Lubi dobrze opowiedziane historie i ludzi z pasją, którzy potrafią się nimi dzielić. Z gazetą związany w latach 2006-2018. W latach 2014-2018 pełnił funkcję redaktora naczelnego. (REPORTAŻ, WYWIAD, WYDARZENIA, LUDZIE, SAMORZĄD)