KWW Jarosława Szlachetki

Pierwsze podium zawodników KS Luboń

Sport 21 marca 2013 Wydanie 11/2013

Za zawodnikami KS „Luboń” Skomielna Biała pierwsze starty w sezonie 2013. W sobotę 23 lutego piątka reprezentantów „Lubonia” rywalizowała w Stroniach koło Kalwarii w XIV Wyścigu Przełajowym o Puchar Wójta Gminy Stryszów.

Podczas tych zawodów najlepiej z tej piątki zaprezentował się Jarosław Żur, który stanął na 3 stopniu podium w gronie młodzików. W tej samej kategorii Dawid Bala zajął 6 miejsce. O podium „otarł się” natomiast Jakub Surówka, który rywalizację w gronie elity zakończył na 4 pozycji. Dwaj juniorzy młodsi – Dominik Burtan i Michał Bal - zajęli odpowiednio 12 i 13 lokatę.

Znakomicie radzi sobie również nowa zawodniczka „Lubonia” – Klaudia Bajołek – która z powodzeniem startuje w cyklu wyścigów „Biking Blitz” organizowanych w Irlandii, gdzie Klaudia mieszka i trenuje. W dwóch dotychczasowych edycjach zajęła odpowiednio 2 i 3 miejsce.

Do rozpoczęcia zasadniczego sezonu MTB pozostało niewiele czasu, ale już po tych pierwszych startach widać, że przygotowania poszły w dobrą stronę i zapowiadają ciekawy sezon.