Pierwsze starty judoków

Sport 14 września 2021 Wydanie 35/2021

Dwie minione soboty judocy myślenickiego Sokoła spędzili na tatami rywalizując ze swoimi rówieśnikami. Te pierwsze starty w nowym roku szkolnym pokazały, że wakacje spędzone aktywnie, m.in. na obozie sportowym w Żywcu teraz procentują.

W sobotę 4 września w Krakowie odbył się międzynarodowy turniej judo Cracow Judo Open 2021, w którym wystartowało aż 804 zawodników z 15 państw. W turnieju, który stał na bardzo wysokim poziomie, a przeprowadzony został w nowoczesnym Ośrodku Sportu i Rekreacji „Kolna”, wystartowali młodzi judocy w kategoriach wiekowych: juniora, juniora młodszego, młodzika oraz w kategorii dzieci. W pierwszych zawodach po wakacjach brali również udział zawodnicy T.G. „Sokół” Myślenice w składzie: Oliwia Murzyn, Aleksandra Nosek, Natalia Piękoś, Jakub Sala, Adam Stopka, Hubert Strzelec, Wiktor KĘSEK.

Z naszych reprezentantów najlepiej zaprezentował się Hubert Strzelec, który w wadze 81 kg wywalczył srebrny medal. Hubert, w bardzo dobrym stylu wygrywał wszystkie swoje walki, awansując do finału, gdzie przegrał z zawodnikiem klubu „Czarni Bytom”. Blisko miejsca na podium była Aleksandra Nosek, która walcząc w kategorii 63 kg awansowała do półfinału, lecz przegrała walkę o finał i spadła do repasaży, gdzie przegrała walkę o brązowy medal, zajmując dobre piąte miejsce. Pozostali zawodnicy trenera Wiktora Siłuszyka, po dobrych i zaciętych pojedynkach, odpadli w walkach eliminacyjnych do miejsc punktowanych.

Kolejne zawody odbyły się 11 września w Wolbromiu. Były to Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski 2021. Drużynę Sokolą reprezentowało siedmiu zawodników, przy czym Hubert Strzelec startował w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii młodzików Milan Ostafin wywalczył złoty medal, Amelia Różańska i Hubert Strzelec zajęli czwarte miejsca, a Adam Stopka był piaty. W kategorii wiekowej juniora młodszego Maksymilian Skałka zajął drugie miejsce, a Aleksandra Nosek Hubert Strzelec wywalczyli brązowe medale. W kategorii juniora czwarte miejsce wywalczył Kacper Radoń. Wyniki wszystkich zawodników liczą się do punktacji rankingowej kadry małopolskiej.