Pierwsze zwycięstwo Górek

Sport 21 września 2021 Wydanie 36/2021
Pierwsze zwycięstwo Górek

W myślenickiej klasie A rozegrano kolejną serię spotkań. Na razie w lidze dominują zespoły z gminy Świątniki Górne, które zajmują trzy pierwsze miejsca. Liderem jest Clavia, za nią Pasternik i Zielonka.

Wydarzeniem kolejki było zwycięstwo Górek Myślenice z Dziecanovią na boisku przeciwnika. Podopieczni Mateusza Kubińskiego zagrali znakomity mecz ze spadkowiczem z klasy okręgowej, trener uzyskał gola z rzutu karnego, kolejną bramkę gospodarze wbili sobie sami, a wynik na 3-2 dla Górek ustalił Dudek. Derby gminy Myślenice były dobrym momentem na przełamanie ekipy z Krzyszkowic. Podopieczni Łukasza Noconia gościli w Borzęcie i wygrali 2-1. Bramkę dla gospodarzy zdobył Daniel Łukasik, dla Hejnału Mikołaj Baran i Maciej Opioła. Staw Polanka podejmował rewelacyjnego beniaminka z Nowej Wsi i przekonał się jak trudny to rywal. Goście wygrali 3-1, a jedyną bramkę dla niedawnego lidera uzyskał Jakub Fijał. Skalnik Trzemeśnia przegrał z Zielonką Wrząsowice 1-2, natomiast wysokiej porażki 0-3 doznała w Ochojnie Iskra Głogoczów. Po porażce z Zielonką Mirosława Jaśkowiec przestał pełnić funkcję trenera Skalnika. W dwóch ostatnich meczach Iskra Brzączowice uległa Toporowi Tenczyn 2-5, a Rudnik zremisował z Beskidem Tokarnia 1-1.

W tabeli liderująca Clavia po 8. kolejkach ma 20 punktów, piąty Staw ma ich o pięć mniej. Tabelę wciąż zamykają Górki z 4 „oczkami”, a przedostatnią pozycję zajmuje beniaminek z Głogoczowa.

Paweł Panuś