Pierwszy atak zimy

Gmina 22 listopada 2022 Wydanie 44/2022
Pierwszy atak zimy

Mieliśmy już kilka pierwszych dni, a zwłaszcza nocy ze śniegiem i mrozem. W naszym klimacie to normalne choć do kalendarzowej zimy jeszcze prawie miesiąc. Dlatego samorządowcy już dziś starają się zabezpieczyć tzw. zimowe utrzymanie dróg, tak aby nasze szlaki komunikacyjne były przejezdne w czasie niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Gmina Myślenice wyłoniła już usługodawców zimowego utrzymania dróg na ten sezon. Gorzej z przetargiem poszło w powiecie, gdzie częściowo przetarg został unieważniony. Jednak z informacji jaką uzyskaliśmy w Starostwie na wszystkich drogach powiatowych w naszej gminie są wykonawcy, którzy odpowiadają za zimowe utrzymanie dróg. Z tym, że w samym mieście i w południowej części gminy, usługę wykonuje firma BART DRÓG Andrzeja Maślerza, która wygrała przetarg na odśnieżanie dróg powiatowych w tych rejonach. Natomiast w części północnej gminy tj. na drogach powiatowych, na odcinkach Głogoczów – Włosań, Krzyszkowice przez wieś, Myślenice (od skrzyżowania ul. Sienkiewicza, od wiaduktu) do Świątnik, Zawada – Siepraw oraz Krzyszkowice – Olszowice tymczasowo odśnieżać będzie firma INTERDRÓG Ireneusza Raczka. Prawdopodobnie do końca listopada zostanie rozstrzygnięty powtórny przetarg na odśnieżanie dróg powiatowych, w tym północnej części gminy Myślenice i wówczas poznamy wykonawcę, który tej zimy będzie odśnieżał drogi w tym rejonie. Jak podaje starosta, w odpowiedzi na zapytanie Gazety, chodniki na terenach wiejskich przy drogach powiatowych „będą odśnieżane akcyjnie, w przypadku zaistnienia konieczności”.

WR

Za zimowe utrzymanie dróg gminnych w sezonie 2022/2023 odpowiadać będą następujące firmy:

Sołectwo Jasienica i Bysina - firma Roboty Drogowe Małgorzata Łętocha, tel. 606719068

Sołectwo Zawada, Polanka, Borzęta - firma AGRO KOM Marek Gubała, tel. 694636447

Sołectwo Krzyszkowice, Głogoczów, Jawornik i Bęczarka - firma INTERDRÓG Ireneusz Raczek, tel. 534580600

Sołectwo Osieczany, Droginia, Łęki, Trzemeśnia, Zasań, Poręba, Bulina i Chełm - firma BART DRÓG Andrzej Maślerz, tel. 604409443

Miasto Myślenice - firma UNIKOP Maciej Zając, tel. 603052029