Piłkarski sezon 2019/2020 na start w Podokręgu Myślenice

Sport 6 sierpnia 2019 Wydanie 29/2019
Piłkarski sezon 2019/2020 na start w Podokręgu Myślenice

Już w drugi weekend sierpnia rozpoczynają się rozgrywki ligowe w piłce nożnej prowadzone przez Podokręg Myślenice. Jako pierwsi na boiska wybiegną zawodnicy z lig seniorskich, a w późniejszym czasie swoje mecze zagrają piłkarze klas młodszych.

W rozgrywkach ligowych w kategorii seniorów w sezonie 2019/2020 wystartuje łącznie 40 zespołów należących do myślenickiego podokręgu. Na najwyższym szczeblu, a więc w silnie obsadzonej czwartej lidze występować będzie wicemistrz ubiegłego sezonu - Dalin Myślenice oraz świętująca niedawno 50-lecie działalności – Pcimianka Pcim. W obecnym sezonie rozgrywki Klasy Okręgowej prowadzić będzie PPN Wieliczka, a w tej lidze myślenicki region reprezentować będzie skromniejsza niż w poprzednich latach delegacja - Tempo Rzeszotary, Pasternik Ochojno, Raba Dobczyce, Orzeł Myślenice, Dziecanovia Dziekanowice oraz beniaminek Jordan Zakliczyn.

Rozpoczęcie rozgrywek myślenickiej Klasy „A” nastąpi w weekend 10/11 sierpnia, a na starcie rywalizacji stanie czternaście drużyn. Obecna edycja z pewnością będzie niezwykle ciekawa, gdyż w walce o mistrzostwo pozostaje aż trzech utytułowanych spadkowiczów z piątej ligi – Wróblowianka, Gościbia Sułkowice i Karpaty Siepraw, a także wysoko sklasyfikowane na koniec minionego sezonu – Beskid Tokarnia, Górki Myślenice, Clavia Świątniki Górne czy LKS Rudnik. Swoją kandydaturę w roli tzw. czarnego konia zgłaszają beniaminkowie – Sokół Borzęta i Staw Polanka oraz odmłodzony zespół Topora Tenczyn i odbudowana Rokita Kornatka. Skład ligi uzupełniają grający od lat na tym poziomie – Skalnik Trzemeśnia, a także Zielonka Wrząsowice i Lubomir Wiśniowa.

Duże zainteresowanie zespołów w Klasie „B” spowodowało, że rywalizacja w sezonie 2019/2020 będzie toczyła się w dwóch równoległych grupach. W gronie osiemnastu drużyn znalazło się aż pięciu spadkowiczów z wyższego poziomu rozgrywkowego – Hejnał Krzyszkowice, LKS Trzebunia, Orzeł Nowa Wieś, Iskra Głogoczów i Iskra Brzączowice. Na starcie ligi tradycyjnie już staną „weterani Klasy B”: Grodzisko Raciechowice, Cyrhla Krzczonów, Jawor Jawornik czy Wicher Stróża. Nie zabraknie także drugich drużyn tzw. ekip rezerw Raby, Karpat, Orła czy Górek. Ponadto do rywalizacji ligowej zgłosiły się kluby z Harbutowic, Skomielnej Czarnej, Drogini, Bysiny i Lubnia. Mistrzowie obydwu klas uzyskają bezpośredni awans do Klasy „A”, a start rozgrywek zaplanowano na przełom sierpnia i września.

Podokręg Myślenice prowadził będzie również młodzieżowe rozgrywki w trzynastu ligach – Juniorze Starszym, Juniorze Młodszym, trzech ligach Trampkarzy, pięciu ligach Młodzików oraz trzech ligach Orlików. Na starcie rozgrywek łączne zgłosiło się aż 109 drużyn, a najwięcej – 33 – rywalizować będzie w kategorii Orlika. Ponadto kilka drużyn będzie reprezentowało nasz region w ligach na szczeblu wojewódzkim oraz międzyokręgowym (ligi wspólne z PPN Wieliczka). Start tak obszernej liczby zespołów świadczył będzie o możliwości występu ponad 2000 zawodników młodzieżowych, a organizacja rozgrywek będzie z pewnością nie lada wyzwaniem dla włodarzy Podokręgu Myślenice.

Oliwier Bzowski