Piłkarskie pożegnanie jesieni na piątkę

Piłkarskie pożegnanie jesieni na piątkę
Tak padła 5. bramka dla Dalinu - na pierwszym planie klęczy Szymon Burkat Fot. R. Podmokły

Dalin Myślenice zagra w tej rundzie jeszcze jedno spotkanie, ale mecz ze Strażakiem Rajsko był ostatnią okazją, żeby zobaczyć myśleniczan tej jesieni na własnym stadionie. Zespół Dalinu potwierdził, że forma chyba zaczyna wracać.

Po wysokim zwycięstwie tydzień temu w wyjazdowym meczu z Czarnymi Staniątki, tym razem równie pewnie i zdecydowanie rozprawił się z zespołem z Rajska.

To oczywiście nie są mocarze, ale Dalin potrafił gubić punkty w tym roku nie z takimi nawet średniakami. Tym razem, od początku mocno zaatakował, co przyniosło mu prowadzenie już w 6 minucie meczu, a potem stworzył jeszcze kilka okazji na podwyższenie wyniku. W pierwszej połowie – o dziwo – goście z Rajska stworzyli tych groźnych sytuacji chyba nawet więcej niż Dalin, ale zabrakło im skuteczności, a poza tym znakomicie interweniował Kacper Szymala. To, co określamy jednak jako „kultura gry”, zdecydowanie było po stronie Dalinu. Trójka pomocników Kałat – Kawula – Wojtan panowała nad środkiem pola i co rusz uruchamiała podaniami braterski duet Michała i Jakuba Góreckich albo Karola Raka. W przypadku tego ostatniego zaowocowało to bramką na 2:0, a bracia Góreccy „rozklepali” gości przy czwartym golu. W międzyczasie był jeszcze piękny strzał z rzutu wolnego Mateusza Kawuli, a dzieła zniszczenia dokonał – dający bardzo dobrą zmianę – Szymon Burkat, dobijając swój własny strzał głową po rzucie rożnym. W drugiej połowie Dalin dominował już zdecydowanie, a okazji do następnych bramek miał co najmniej kilka. Brakowało jednak precyzji Dawidowi Kałatowi i Michałowi Góreckiemu, co nie przeszkodziło temu drugiemu zakończyć spotkanie z dorobkiem dwóch goli, a to oznaczało, że trafił do elitarnego grona zdobywców 100 goli w barwach Dalinu Myślenice. W niedzielę Dalin zagra na wyjeździe ze Skawinką i w przypadku zwycięstwa może przesunąć się na piąte miejsce w tabeli na zakończenie rundy jesiennej sezonu 2019/2020.

Dalin Myślenice – Strażak Rajsko 5:0 (2:0)

Bramki – 1:0 M. Górecki (6’) 2:0 Rak (38’) 3:0 Kawula (58’ wolny) 4:0 M. Górecki (77’) 5:0 Burkat (85’)

Dalin: Szymala – Żółkoś (Tokarz 58’), M. Mistarz, Kowalski, Biel – Wojtan (Łyduch 71’), Kawula, Kałat – J. Górecki, Rak (Moskal 71’), M. Górecki (Burkat 78’).

Strażak: Księżarczyk – Sieczko, Matlak, Welber, Jędrusik – Brańka (Żyła 60’), Skiernik (Ogórek 57’), Mika, Zimnal, Senkowski (Formas 71’) - Piskorz.

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).