Piosenka bez tajemnic

Piosenka bez tajemnic

Na naszych łamach zdarza się nam prezentować książki, po które warto pójść do księgarni, albo wypożyczyć z biblioteki. Tym razem zachęcamy naszych czytelników do książki, której tą drogą nie da się zdobyć, bo wyszła w ograniczonym nakładzie, ale za to można ją pobrać w formie pliku pdf ze strony muzeumpiosenki.pl. i z pewnością jest tego warta.

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu co roku wydaje rocznik, w którym grupa autorów przygląda się najrozmaitszym zjawiskom polskiej piosenki i nie inaczej było w tym roku. Miło nam donieść, że wśród autorów, którzy publikują w tym ważnym wydawnictwie jest przedstawiciel naszego regionu: Andrzej Domagalski były dziennikarz „Tempa”, „Dziennika Polskiego”, współautor (razem z Leszkiem Kwiatkowskim) bezprecedensowej książki „Kabaret w Polsce 1950-2000”, dyrektor programowy krakowskiej Rotundy i pomysłodawca Jazz Juniors. Andrzej Domagalski w najnowszym wydaniu rocznika „Piosenki” jest współautorem eseju o kibicowskich pieśniach, jakie śpiewają fani piłkarscy z Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii, Bułgarii, Serbii i Chorwacji. W książce znajdziemy również obszerne artykuły o twórczości Leszka Aleksandra Moczulskiego, Marka Grechuty, TSA, Jacka Kleyffa i tylu innych ciekawych zjawiskach i autorach, że lektury starczy na kilka, albo kilkanaście długich wieczorów, bo publikacja liczy ponad 400 stron. Warto.

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).