Piotr Zięba liderem tenisowej ekstraklasy

Sport red2 9 października 2018 Wydanie 36/2018
Piotr Zięba liderem tenisowej ekstraklasy

Dobiegły końca rozgrywki grupowe Myślenickiej Ligi Tenisa Ziemnego. Ostatnie dwa tygodnie września to prawdziwa pogoń tenisistów za punktami, a najlepszy okazał się Piotr Zięba z Myślenic

Po wygraniu trzynastu meczy pierwsze miejsce zajął Piotr Zięba, na drugim miejscu uplasował się Marcin Marcinkowski z dziesięcioma wygranymi, a trzecią pozycję zajął Marek Dziekan z jedenastoma wygranymi.

Zięba to beniaminek w ekstraklasie, który w roku 2017 awansował z pierwszej ligi tenisa i w tym sezonie wśród siedemnastu zawodników ekstraklasy wywalczył fotel lidera. To jednak nie koniec zmagań ponieważ pozostały jeszcze finały playoff, gdzie czterech pierwszych tenisistów będzie walczyć o ostateczne miejsca w rozgrywkach.

W pierwszej lidze tenisowej po zakończeniu fazy grupowej wśród piętnastu zawodników liderem jest Michał Swałtek, natomiast wśród tenisistów kategorii plus 50, w której gra jedenastu panów przoduje Maciej Kozieł. Swoją ligę mają też panie, jednak nie rozegrały one wielu meczy dlatego nie podajemy ich klasyfikacji.

Pełną klasyfikację wszystkich lig można obejrzeć na stronie www.openleague.pl