Podziękowanie za pasję i oddanie

Podziękowanie za pasję i oddanie

Edukacja jest filarem naszego społeczeństwa, kształtując przyszłość i rozwijając potencjał młodych umysłów. W tym kontekście, rola nauczycieli jest nie do przecenienia, ponieważ to oni nie tylko przekazują wiedzę, ale także inspirują, prowadzą i kształtują kolejne pokolenia.

Dlatego też nagrody dla najlepszych nauczycieli stanowią zasłużone uznanie dla tych edukacyjnych bohaterów, którzy nie tylko kształcą, ale również odgrywają kluczową rolę w życiach uczniów.

Rozpoczynamy cykl wywiadów z nauczycielami, którzy zostali zauważeni i docenieni w naszej gminie. Zapraszamy na pierwszą rozmowę z Wiolettą Majką, nauczycielką ze Szkoły Podstawowej nr 4.

Jak długo pracuje Pani w Szkole Podstawowej nr 4?

Pracę zaczęłam w 2007 roku, to jest mój siedemnasty rok pracy.

Jakiego przedmiotu Pani uczy? Skąd pomysł na zostanie nauczycielem?

Jestem nauczycielem fizyki, matematyki, chemii i informatyki. Do tego zawodu zainspirowała mnie moja nauczycielka matematyki z liceum. Była pełna pasji i cierpliwości, doskonale tłumaczyła trudne tematy i była lubiana przez uczniów, była dla mnie autorytetem.

Jak wspomina Pani początki pracy nauczycielskiej?

Początki były bardzo ekscytujące, momentami również trudne, ale miałam bardzo duże wsparcie koleżanek z Gimnazjum nr 3 na Zarabiu. Tak wtedy nazywała się szkoła, w której dalej pracuję. Atmosfera w szkole i świetny, zgrany zespół ułatwiły start i pomogły mi w dalszym rozwoju. Ludzie, z którymi pracuję od 17 lat, są doskonałym wsparciem w trudnych chwilach.

Gratulacje z okazji otrzymania nagrody burmistrza! Jaka jest Pani reakcja na tę wyjątkową nagrodę?

Jest to dla mnie zaskoczenie i na pewno duże wyróżnienie. Jest mi bardzo miło, że to właśnie ja zostałam uhonorowana w ten wyjątkowy sposób. Nagroda finansowa jest bardzo miłym dodatkiem, ale wybierając zawód nauczyciela, kierowałam się moją pasją. Największą nagrodą dla mnie są osiągnięcia i rozwój uczniów. Są takie chwile, kiedy wiem, że uczeń zrozumiał temat i wiem, że miałam w to swój wkład, to jest dla mnie największa nagroda.

Czego można Pani życzyć na kolejne lata?

Nasza szkoła jest placówką wiodącą w programie Myślenicka Szkoła Ćwiczeń, jest to doskonała szansa do modernizacji, wdrażania nowych metod i narzędzi nauczania oraz dalszego rozwoju uczniów i nauczycieli. Chciałabym, żeby więcej szkół mogło skorzystać z podobnych programów. Chciałabym również, żeby więcej uczniów interesowało się naukami ścisłymi, które są tak ważnie w dobie szybkiego rozwoju cyfryzacji i robotyki. A moim osobistym życzeniem jest dalsza praca w tej samej szkole i w tym samym świetnym zespole. Prywatnie zaś chciałabym mieć więcej czasu na piesze wędrówki po górach w gronie przyjaciół.

Karolina Korneszczuk-Podoba Karolina Korneszczuk-Podoba Autor artykułu

Studiowała resocjalizację na Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej Ignatianum. Jej największą życiową pasja jest praca, nie wyobraża sobie bezczynności, dlatego często robi wiele rzeczy na raz i z reguły jej się to udaje