Połączenie autobusowe Myślenice – Kraków

Region 5 stycznia 2021 Wydanie 1/2021
Połączenie autobusowe Myślenice – Kraków

Jak informowaliśmy przed świętami jedna z uzgadnianych przez burmistrza linii autobusowych Myślenice – Kraków będzie przebiegała dwoma trasami tj. przez Aleje oraz ulicę Dietla w Krakowie.

Po kolejnym spotkaniu pomiędzy władzami Gminy Myślenice a prezesem Małopolskiej Prywatnej Komunikacji Samochodowej Sp. z o.o., które odbyło się w myślenickim ratuszu, możemy przekazać więcej konkretów, o które dopytują nasi czytelnicy.

Kursy będą następowały naprzemiennie, aby pasażerowie mieli do wyboru bardziej odpowiadający im wariant dojazdu do centrum Krakowa. Wstępnie zaplanowano ich aż 34 w dni powszednie, 19 w sobotę i 10 w niedzielę. Wyjazd z Myślenic o godzinie 4.00 zaś w tygodniu ostatni kurs powrotny z Krakowa o godzinie 23.45. W sobotę wrócimy o godzinie 23.15, a w niedzielę o 22.15. Średni czas dojazdu do Krakowa skalkulowano na ok. 50 minut, powrót zajmie ok. 55 minut. Cena biletu jednorazowego ma wynosić 6,50 zł. W ofercie znajdą się również bilety dzienne, tygodniowe oraz rodzinne dedykowane dla kursów weekendowych.

- O ewentualnych opóźnieniach pasażerowie informowani będą poprzez serwis internetowy. Uruchomiona zostanie również infolinia. Planujemy również rozesłać rozkłady jazdy do jak największej liczby mieszkańców gminy Myślenice – zapowiada prezes Tomasz Stanek.

To nie koniec nowości. Możliwe są również tzw. bilety socjalne.

- Ciekawostką i mam nadzieję, że również cennym wsparciem mógłby być bilet socjalny o którym rozmawialiśmy dzisiaj z prezesem Stankiem. Poprzez dopłatę do ceny biletu gmina wspomogłaby najuboższych mieszkańców oraz osoby, które w efekcie pandemii utraciły część dochodów i znajdują się w trudnej sytuacji finansowej, a muszą regularnie dojeżdżać do Krakowa – powiedział burmistrz Jarosław Szlachetka.

Zezwolenie na organizację nowej linii komunikacyjnej relacji Myślenice - Kraków jest wydawane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, który finalizuje ostatnie uzgodnienia. Spodziewane uruchomienie przewozów nastąpi w lutym. W terminie tym zaplanowano również uruchomienie drugiej linii, która ma biegnąć do Dworca Głównego.

Szymon Dyczkowski