Warsztaty artystyczne w MOKiS - dwa tygodnie pełne przygód za nami

Warsztaty artystyczne w MOKiS - dwa tygodnie pełne przygód za nami
Fot. Karolina Korneszczuk-Podoba

Za nami pierwsze dwa tygodnie warsztatów artystycznych zorganizowanych przez Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu we współpracy z Muzeum Niepodległości.

Uczestnicy mieli okazję brać udział w różnorodnych zajęciach, w tym survivalowych, gdzie uczyli się technik przetrwania w lesie. Zielone otoczenie Mokisu posłużyło za las.

Między drzewami rozwieszony został tarp, pod którym można było się schronić w czasie deszczu. Dzieci – również te najmłodsze! – rozpalały krzesiwem ogień, uczyły się węzłów, budowały bazę dla małych mieszkańców lasu. Był też czas na opowieści o leśnych przygodach uczestników zajęć. Na zakończenie dzieci otrzymały czarodziejskie chusteczki w tabletkach, które okazały się prawdziwym hitem! Czas na łonie natury płynął szybko, według niektórych zbyt szybko. Zajęcia poprowadziła Maja Ingarden, edukator przyrodniczo-leśny, pasjonatka życia blisko natury. Oprócz survivalu, dzieci uczestniczyły w zajęciach teatralnych prowadzonych przez Dorotę Ryśkowską, warsztatach plastycznych, gdzie tworzyły drzewka szczęścia, owady giganty i portrety w stylu pop art. W miejskiej bibliotece dzieci robiły smoki z różnych ekologicznych materiałów. Organizatorzy nie zapomnieli o ruchu – każdego dnia odbywały się zajęcia taneczne prowadzone przez Kasię Reklińską lub fitness z ćwiczeniami z pałeczkami..

Dzień w muzeum był pełen zadań i zagadek, które pozwoliły uczestnikom odkrywać fascynujące fakty, takie jak: kto według Słowian straszył w lesie?, ile lat ma najstarsze drzewo w Polsce?, jak las pomógł wygrać bitwę pod Grunwaldem?, oraz dlaczego wawrzynek wilczełyko jest trujący? Dzieci dowiedziały się również, dlaczego żubry urodzone w Puszczy Białowieskiej mają imiona zaczynające się na sylabę „Po”. Czas spędzony z rówieśnikami upłynął szybko i dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń. Teraz przed kolejnymi uczestnikami warsztwtów kolejne dwa tygodnie pełne wyzwań, zabawy połączonej z nauką oraz miło spędzonego czasu.

Karolina Korneszczuk-Podoba Karolina Korneszczuk-Podoba Autor artykułu

Studiowała resocjalizację na Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej Ignatianum. Jej największą życiową pasja jest praca, nie wyobraża sobie bezczynności, dlatego często robi wiele rzeczy na raz i z reguły jej się to udaje