Ponad pół miliona złotych na „Posiłek w szkole i w domu”

Gmina 28 czerwca 2022 Wydanie 24/2022
Ponad pół miliona złotych na „Posiłek w szkole i w domu”

Gmina Myślenice otrzymała kolejne rządowe wsparcie finansowe, a niebagatelna kwota 412 189,60 zł zostanie przeznaczona na dofinansowanie stołówek oraz kuchni wydających posiłki uczniom w sześciu gminnych szkołach podstawowych. Gmina Myślenice z własnego budżetu dofinansuje realizację projektu w kwocie nieco ponad 100 tysięcy złotych.

Dofinansowanie gmina Myślenice pozyskała w ramach modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”, dotyczącego wspierania w latach 2019-2023 organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc do spożywania posiłków.

- Celem programu „Posiłek w szkole i w domu” jest wzmocnienie opiekuńczej funkcji szkoły podstawowej poprzez tworzenie warunków umożliwiających spożywanie poprzez uczniów posiłków w trakcie pobytu w szkole. Cieszę się, że pozyskujemy kolejne duże środki z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. To duże wsparcie dla wyposażenia i rozbudowy kuchni oraz stołówek, a co za tym idzie stworzenie lepszych warunków dla dzieci z sześciu miejscowości wiejskich w naszej gminie, które dzięki dofinansowaniu będą mogły liczyć na wyżywienie i lepsze warunki edukacyjne – mówi burmistrz Jarosław Szlachetka.

GSI