Poseł Szlachetka kandydatem PiS na burmistrza Myślenic

Poseł Szlachetka kandydatem PiS na burmistrza Myślenic

Jarosław Szlachetka podczas dzisiejszej konferencji został oficjalnie zaprezentowany jako kandydat Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. To drugi kandydat do walki o ten fotel; w czerwcu swój udział w wyborach zapowiedział Krzysztof Halek, którego rekomendował burmistrz Maciej Ostrowski

- Chcielibyśmy państwu przedstawić kandydata na burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. Osobę, którą państwo, mieszkańcy miasta i gminy sugerowaliście najczęściej podczas rozmów z nami - rozpoczął radny miejski Mateusz Suder, którego nazwisko również pojawiało się do tej pory na wyborczej giełdzie. - Tą osobą jest Jarosław Szlachetka - doświadczony samorządowiec, parlamentarzysta, myśleniczanin - zakończył.

- Podjąłem decyzję, że będę kandydował na urząd burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. Tu się urodziłem, wychowałem, z tą ziemią związane jest całe moje życie, to prywatne i zawodowe. Nie widziałem innej możliwości i podjęcia innej decyzji .

- Jestem dumny z Myślenic, jestem dumny z historii tego miasta, ale nie jestem dumny z władz naszej gminy, z władzy która traktuje nasze miasto jak prywatny folwark. Samorząd powinien służyć ludziom, wspólnocie wszystkich mieszkańców. Zapraszam wszystkich do współpracy, którzy ciężką pracą, chcą razem pracować dla Myślenic.

Poseł potwierdził również, że ostatecznie datę wyborów w przyszłym tygodniu poda do publicznej wiadomości Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, a z informacji jakie posiada będzie to niedziela 21 października - jedyna z trzech możliwych, podczas której będzie obowiązywał zakaz handlu.

Wybory samorządowe zarządza Prezes Rady Ministrów nie wcześniej niż na 4 miesiące i nie później niż na 3 miesiące przed upływem kadencji rad. Datę wyborów wyznacza się na dzień wolny od pracy przypadający nie wcześniej niż na 30 dni i nie później niż na 7 dni przed upływem kadencji rad - czytamy na stronie PKW.

Kadencja rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast upływa 16 listopada. Jesienne głosowanie będzie pierwszym etapem czteroletniego maratonu wyborczego. Wiosną przyszłego roku odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, jesienią - do parlamentu, a w 2020 r. - wybory prezydenckie.

Jarosław Szlachetka urodził się 5 czerwca 1983 w Myślenicach. Jest magistrem wychowania fizycznego na AWF w Krakowie. Ukończył studia podyplomowe - Szkołę Liderów Politycznych na Wyższej Szkole Europejskiej oraz Zarządzanie Organizacjami Sportowymi na UJ w Krakowie.
W latach 2006-2014 był naczelnikiem TG „Sokół” Myślenice. Pracował jako dyrektor biura poselskiego, ratownik WOPR oraz nauczyciel wychowania fizycznego w ZS im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach. Obecnie jest członkiem zarządu LKS „Respekt” Myślenice.
Od grudnia 2003 r. należy do PiS i odpowiada za strukturę powiatową partii w Myślenicach. W wyborach samorządowych w 2006 został wybrany do Rady Miejskiej w Myślenicach. W latach 2010-2011 sprawował funkcję zastępcy wójta Gminy Pcim, a następnie pełnomocnika wójta ds. Rozwoju, Strategii oraz Sportu. W 2010 i 2014 został wybrany z listy wyborczej KW Prawo i Sprawiedliwość do Sejmiku Województwa Małopolskiego. W wyborach do sejmu w 2015 uzyskał mandat posła z okręgu wyborczego nr 12, który swoim zasięgiem obejmuje powiaty myślenicki, chrzanowski, oświęcimski, suski i wadowicki.
Prywatnie ma żonę Agnieszkę i syna Adasia.