Powiatowe Zawody Matematyczne

Powiat 5 kwietnia 2022 Wydanie 14/2022
Powiatowe Zawody Matematyczne

We wtorek 29 marca odbyło się wręczenie nagród i dyplomów laureatom XVIII Powiatowych Zawodów Matematycznych dla uczniów szkół ponadpodstawowych organizowanych przez Zespół Szkół im. Andrzeja Średniawskiego. Uroczystość odbyła się w budynku obrad starostwa powiatowego w Myślenicach, a wyróżnienia wręczali: starosta powiatu myślenickiego Józef Tomal oraz dyrektor ZS im. A. Średniawskiego Jerzy Cachel.

Powiatowe Zawody Matematyczne, które odbyły się po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, to wydarzenie, które na stałe wpisało się w regionalny kalendarz edukacyjny –w tym roku odbyły się one już po raz osiemnasty. Jak zauważa ich organizator Jerzy Cahel każda kolejna edycja zawodów cieszy się coraz większa popularnością wśród uczniów, a poziom z każdą edycją staje się coraz większy.

- Poziom zawodów jest naprawdę wysoki, szczególnie że dawno już nie zdarzył się przypadek aby laureat zdobył maksymalną liczbę punktów. W tym roku do konkursu przystąpiło 142 uczestników - uczniów liceów i techników powiatu myślenickiego, którzy w sobotę 19 marca, czyli w dzień wolny od nauki zmagali się z niełatwymi zadaniami matematycznymi. Potwierdza to dużą popularność zawodów. Zawody odbyły się po długiej przerwie spowodowanej pandemią, co warte zaznaczenia liczba uczestników była największa od roku 2016. W sprawnym przeprowadzeniu zawodów pomagali nauczyciele matematyki szkół średnich.

Uczestnicy zawodów mieli do rozwiązania 4 zadania otwarte w czasie 75 minut oraz 10 zadań zamkniętych w czasie 45 minut. Uczniowie oceniani byli w podziale na kategorie według typów szkół i według klas.

Lista laureatów wygląda następująco:

Klasy pierwsze liceum: 1. Mariusz Kiełbowicz, Zespół Szkół Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach, 2. Alicja Dobosz, I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Myślenicach, 3. Patrycja Karnaś, I Liceum Ogólnokształcące im.T. Kościuszki w Myślenicach. Klasy pierwsze technikum: 1. Filip Szczotkowski, Zespół Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach. Klasy drugie i trzecie technikum (po szkole podstawowej): 1. Sara Sowa, Zespół Szkół w Dobczycach. Klasy drugie liceum: 1. Radosław Kulpa, I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Myślenicach, 2. Zofia Suder, Zespół Szkół Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach, 3. Oliwia Skałka, Zespół Szkół Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach. Klasy trzecie i czwarte technikum (po szkole gimnazjalnej): 1. Bartłomiej Irzyk, Zespół Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach, 2. Marcin Słonka, Zespół Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach, 3. Jakub Kupiec, Zespół Szkół w Dobczycach. Klasy trzecie liceum (po szkole podstawowej): 1. Kinga Dąbrowska, I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Myślenicach, 2. Urszula Kasprzyk, I Liceum Ogólnokształcące im.T. Kościuszki w Myślenicach, 3. Paweł Kowalcze, Zespół Szkół Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach. Klasy trzecie liceum (po szkole gimnazjalnej): 1. Mikołaj Grzesik, Zespół Szkół Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach, 2. Bartosz Irzyk, I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Myślenicach.

Wszystkim uczestnikom oraz laureatom gratulujemy.
MD