Prace w gminie Pcim ruszyły!

Prace w gminie Pcim ruszyły!

Zapowiadane inwestycje w gminie Pcim dotyczące budowy przedszkola oraz przebudowy skrzyżowania na rondo stają się faktem. W ubiegłym tygodniu rozpoczęto bowiem pierwsze prace w Stróży, a kilka dni temu w Pcimiu.

- Wykonawca jest na etapie rozbiórki starego budynku: demontażu okien, burzenia ścian – komentuje proces budowy przedszkola Zagroda wójt gminy Piotr Hajduk. - Przy okazji tych działań doskonale widać, dlaczego to przedsięwzięcie jest tak ważne. Stan budynku nie pozostawiał wątpliwości – budowa nowego miejsca konieczna jest już od dawna, dlatego cieszę się, że plany stały się rzeczywistością.

Nie brakuje również powodów do radości w sąsiedniej miejscowości – Pcim. Wykonawca odpowiedzialny za budowę sześciowlotowego ronda przygotowuje już materiały oraz sprzęt.

- Czekaliśmy, czekaliśmy i wreszcie mogę powiedzieć: mamy to! Póki co trwają prace przygotowawcze, inwestycja ta to przecież potężna logistyka, również od strony wykonawczej. Zapewniam jednak, że dołożymy wszelkich starań, aby ruch drogowy na tym odcinku był – w miarę możliwości – jak najmniej utrudniony – dodaje wójt Hajduk.