PREMIERY FILMOWE W KINIE MUZA!

Kultura 6 października 2020 Wydanie 37/2020
PREMIERY FILMOWE W KINIE MUZA!

W repertuarze Kina Muza pojawiły się bardzo ciekawe premierowe produkcje. W dniu polskiej premiery weszła na ekrany wyczekiwana animacja dla dzieci „Trolle 2”. Propozycją dla widzów dorosłych jest bardzo głośna historia Tomasza Komendy.

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy

„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” w reżyserii Jana Holoubka to historia, którą zna cała Polska, a mimo udało się nakręcić film, który wbija w fotel. W rolę pokrzywdzonego przez polski wymiar

sprawiedliwości mężczyzny wciela się Piotr Trojan, który musi pokazać bezsilność i cierpienie chłopaka, który został skazany na 25 lat więzienia za zbrodnię, której nie popełnił. W historii ogromną rolę odgrywa też matka skazanego, która ani przez sekundę nie zwątpiła w niewinność swojego syna. Przez 18 lat, które spędził za kratami, cały czas go wspierała i nie opuściła ani jednego widzenia. W filmie jej kreację tworzy Agata Kulesza, która przyznaje, że dla niej to też był wyjątkowy projekt. Mimo niełatwej tematyki, film w weekend otwarcia był na szczycie polskiego BoxOffice .

Trolle 2

„Trolle 2” to sequel słynnych już przygód Poppy i Mruka. Urocze stworki wracają na ekran kin ku radości wszystkich najmłodszych miłośników słodyczy, kolorów i... piosenek! Pierwsza część filmu pojawiła się w kinach w 2016 roku i od razu podbiła serca najmłodszych widzów i ich rodziców. Tym razem Poppy i Mruk odkrywają, że poza ich wioską istnieją inne światy zamieszkane przez Trolle, z którymi – by tak rzec – jakoś im nie po drodze. Kiedy jednak niespodziewane niebezpieczeństwo zagrozi całej populacji Trolli, Poppy i Mruk oraz ich przyjaciele wyruszą w wielką podróż przez nowe niebezpieczne lądy, by dokonać niemożliwego: pogodzić ze sobą wszystkie Trolle i połączyć się we wspólnej walce wrogowi. Co ciekawe, Justin Timberlake ponownie odpowiada za oprawę filmu pod kątem muzycznym jako producent wykonawczy i przygotował wiele świetnych piosenek zaśpiewanych przez gwiazdy m.in. przez Kelly Clarkson czy Mary J. Blige.