Profesor Ryszard Tadeusiewicz na myślenickim UTW

Profesor Ryszard Tadeusiewicz na myślenickim UTW

Wykłady akademickie w myślenickim Uniwersytecie III Wieku, to już niemal norma. W auli I LO, gdzie odbywają się wykłady, we wtorek 25 kwietnia gościł tym razem profesor Ryszard Tadeusiewicz.

Profesor Ryszard Tadeusiewicz jest również absolwentem myślenickiego liceum, co zawsze z dumą podkreśla. Jego wtorkowa wizyta, była również okazją do spotkania z dawnymi przyjaciółmi ze szkoły oraz dawnym nauczycielem fizyki, profesorem Andrzejem Bałą.

Przed wykładem pan profesor odwiedził Bibliotekę Pedagogiczną, gdzie przejrzał, niedawno ofiarowany przez Jana Koczwarę zbiór archiwaliów, zawierający również część poświęconą publikacją profesora.

Wykład dla słuchaczy myślenickiego UTW nosił tytuł „Czym jest sztuczna inteligencja”. Profesor jest jednym z prekursorów tej dziedziny, która obecnie budzi tyle samo lęków i kontrowersji co nadziei. W sposób bardzo obrazowy i zrozumiały wytłumaczył, że przysłowiowy diabeł nie jest taki straszny, a wręcz przeciwnie maszyna służy człowiekowi, i tylko od nas zależy jak i w jakim celu ją wykorzystamy. Wykład wzbudził ogromne zainteresowanie, a licznie zebrani słuchacze, mieli niebywałą okazję posłuchać wykładu i zadać pytanie naukowcowi.

Kolejny wtorek na auli I LO przyniósł wiele emocji, wspomnień, a przede wszystkim nowe wiadomości z dziedziny która dziś w świecie naukowym zajmuje jedno z czołowych miejsc.

Marek Stoszek Marek Stoszek Autor artykułu

Socjolog i kulturoznawca. Badacz i propagator historii, kultury i tradycji naszego regionu. Dziennikarz, w latach 2019 i 2020 redaktor naczelny Gazety Myślenickiej.