Projekt „depresja SPOŁECZEŃSTWA” – bo przecież #GłowaTeżChoruje!

Projekt „depresja SPOŁECZEŃSTWA” – bo przecież #GłowaTeżChoruje!
Od lewej: Seweryn Stempak, Julia Bajorek, Emilia Azierska, Weronika Janisz, Dominika Kręcina, Maria Dziadek, Magdalena Woś, Aleksandra Smoszna i Damian Papadopoulos.

Grupa dziewięciu nastolatków z rożnych krakowskich szkół (V LO, II LO, VI LO, VIII LO) dostrzega powszechność chorób psychicznych w ciągu ostatnich kilku lat. Podjęli się udziału w olimpiadzie Zwolnieni z Teorii, aby zwiększyć świadomość społeczeństwa o zdrowiu psychicznym i zaburzeniach.

Członkowie projektu weszli w etap realizacji z wieloma pomysłami. Są to między innymi wywiady z psychologami, do których zwracają się z pytaniami nurtującymi uczniów, zbiórki charytatywne oraz sondy uliczne. Do tej pory można ich było znaleźć na Instagramie oraz Facebook’u pod nazwą „DePresjaSpołeczeństwa”. Na swoje media społecznościowe dodają ciekawe posty dotyczące zaburzeń psychicznych, instastories z cytatami i quizami, informują o ciekawostkach związanych ze zdrowiem psychicznym, organizują live’y na Facebook’u. Członkowie projektu wzięli także udział w zbiórce organizowanej dla Szpitala Psychiatrycznego w Krakowie im. Tomasza Deca. Jak można zauważyć, wiele działań zostało już podjętych, a grupa licealistów nie ustaje w swoich zmaganiach.

Osoby należące do projektu to Maria Dziadek, Seweryn Stempak, Dominika Kręcina, Magdalena Woś, Weronika Janisz, Emilka Azierska, Julia Bajorek, Aleksandra Smoszna i Damian Papadopoulos.

Maria Dziadek