Projekt „Zdrowa Rodzina”

Powiat 22 czerwca 2021 Wydanie 23/2021
Projekt „Zdrowa Rodzina”

Od 15 czerwca mieszkańcy powiatu myślenickiego za pośrednictwem strony: www.zdrowie.myslenicki.pl mogą zapoznać się z pakietem usług medycznych realizowanych przez Powiat Myślenicki, a także umówić siebie lub swoich najbliższych na bezpłatne badania i świadczenia profilaktyczne.

W ramach projektu „Zdrowa Rodzina z Powiatem Myślenickim” mieszkańcy powiatu mogą skorzystać z: dla dzieci w wieku:

• od 4 tyg. do 4 m. ż. – badanie kliniczne i USG stawów biodrowych (oferta w trakcie przygotowania – zapisy będą dostępne w okresie lipiec/sierpień 2021 r.),

• od 2 mies. – 18 r.ż. – szczepienia p/meningokokom typ A,C,W-135, Y

• od 2 mies. do 2 r. ż – szczepienia p/meningokokom typ B (oferta w trakcie przygotowania – zapisy dostępne będą w okresie lipiec/sierpień 2021 r.),

• od 7 do 16 r.ż. – lakowanie ząbków,

• edukacyjny program z zakresu pierwszej pomocy

dla dorosłych:

• badania tomograficzne płuc (TK) z edukacyjną poradą profilaktyczną i konsultacjami lekarskimi,

• program profilaktyki chorób układu krążenia i cukrzycy,

• edukacyjny program z zakresu pierwszej pomocy,

Rejestracja jest bardzo prosta i bezpieczna. Wystarczy za pomocą telefonu lub komputera, wejść na stronę www.zdrowie.myslenicki.pl i wybrać interesujące nas badanie, wpisać PESEL (dziecka lub osoby dorosłej, której dotyczy wybrany pakiet usług), uzupełnić pozostałe niezbędne dane, zaakceptować regulamin korzystania z aplikacji „Zdrowa Rodzina”. W ciągu do 3 dni roboczych, na numer telefonu wskazany w formularzu, skontaktuje się z Państwem realizator usługi w celu ustalenia terminu wizyty/badania.

Jak informują władze powiatu, w tym roku na programy profilaktyczne powiat przeznaczy 480 tysięcy złotych. W ramach projektu, rodzina może pozyskać na zdrowie nawet ok. 3500 zł rocznie.

Działania na rzecz zdrowia mieszkańców powiatu myślenickiego zostały docenione podczas IV Konkursu „Zdrowy Samorząd” w kategorii „Zdrowy Powiat”, w którym to został laureatem za realizację programu profilaktyki sepsy - szczepienia przeciw meningokokom typu C wywołującym sepsę na terenie Powiatu Myślenickiego w latach 2017-2020.

Także internauci Powiat Myślenicki wybrali jako najbardziej „prozdrowotny” samorząd przyznając mu laur w tej kategorii.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 14 czerwca podczas Gali IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress) w Katowicach. Statuetki „Zdrowy Samorząd” odebrali Starosta Myślenicki Józef Tomal oraz Kierownik Wydziału Promocji Ochrony Zdrowia Małgorzatą Bajer.

Oprac. MD