27 września: Propozycje artystyczne MOKiS

Propozycje artystyczne MOKiS

Piracki Turniej Walk Scenicznych w Głogoczowie już w pierwszy weekend października!

Od kilku lat w pierwszy weekend października zwolennicy teatru, historii, rycerstwa i szermierki mają możliwość uczestniczenia w ciekawym przedsięwzięciu, organizowanym przez Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu oraz Teatr Walki w Wiejskim Domu Kultury w Głogoczowie. Dramatyczne pojedynki, rycerskie zaloty, walki wręcz i biała broń – to wyróżnia to jedyne i niepowtarzalne w naszej małej ojczyźnie wydarzenie. Już po raz siódmy gościmy ludzi z pasją, a tegoroczna edycja pod piracką banderą karaibskich rzezimieszków wzbogacona zostanie o korsarskie imprezy towarzyszące.

W czasie oceny walk konkursowych na estradzie wystąpi Paweł Zygucki. W programie recitalu będą szanty - pieśni żeglarzy, prawdziwych wilków morskich. Ponadto myślenicka Pracownia Plastyczna zaprasza dzieci z rodzicami na warsztaty, gdzie będzie można własnoręcznie wykonać skrzynię na skarby. Wszystkie materiały oraz samo uczestnictwo będzie bezpłatne. Warunkiem koniecznym do udziału w warsztatach jest obecność razem z własnoręcznie wykonaną piracką skrzynią na turnieju.

Organizatorzy zachęcają uczestników warsztatów oraz ich rodziców do założenia pirackich strojów bądź tylko elementów strojów. Można też mieć ze sobą akcesoria morskich rzezimieszków.

Gospodynie z Głogoczowa zapraszają dzieci na warsztaty kulinarne. Kuchnia Stowarzyszenia Gospodyń na dwie godziny zamieni się w korsarską pizzerię. Z placków drożdżowych i ciasta francuskiego będzie można przyrządzić najbardziej fantastyczną, prawdziwie piracką pizzę.

Młodzi ludzie z Myślenickiego Klubu Fantastyki zapraszają do wspólnej zabawy. Uczestnicy poznają zasady gier i strategie, spróbują swoich sił i po prostu będą świetnie się bawić. Tak więc „Nie dziurawcie mi statku! ” i przybywajcie do Głogoczowa 1 października.

Imprezy towarzyszące zaczynają się 1 października o godzinie 14:00. Czekamy na Was!

Filmowa jesień w repertuarze Kina Muza. Co będzie można obejrzeć na wielkim ekranie?

Najbliższy miesiąc zapowiada się naprawdę intrygująco. Na widzów czekają bowiem nowości prosto z Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Cannes, biograficzne dramaty w gwiazdorskiej obsadzie, a także propozycje familijne. Co wybrać? Jedno jest pewne: repertuar kina Muza to oferta nie do odrzucenia!

Wizyta w kinie to świetna opcja zarówno dla rodzin z dziećmi jak i starszych widzów. Październik to również miesiąc w którym powracają specjalne cykle dla dzieci i młodzieży: Bajkowe poranki oraz Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Zachęcamy również do odwiedzenia naszej nowej strony internetowej kino.myslenice.pl, na której można rezerwować i kupować bilety. Strona jest również dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Od września Kino Muza jest czynne w pełnym wymiarze w środy, soboty oraz niedzielę. Ponadto we wtorki i czwartki na myśleniczan czekają seanse o godzinie 19:30.

Moc nowości filmowych

Październik rozpoczyna się od premiery jednego z najgłośniejszych polskich filmów tego roku „Niewidzialna wojna” - historia Wzlotu, Upadku i Poruszającej Walki o Duszę Najbardziej Kontrowersyjnego Reżysera – Patryka Vegi. Jego Życie Napisało Najmocniejszy Scenariusz. W pierwszych dwóch tygodnia miesiąca będzie można również obejrzeć biograficzny filmy „Johnny”. To poruszająca, oparta na prawdziwej historii opowieść o miłości do świata i drugiego człowieka. Ksiądz Jan Kaczkowski zapisał się w pamięci jako niebanalny człowiek, który pomimo śmiertelnej choroby znalazł siłę i przestrzeń, żeby pomagać innym. Drugi tydzień października przyniesie kolejną wielką premierę czyli „IO” nagrodzony na festiwalu w Cannes złotą Palmą za „Najlepszy film” dramat Jerzego Skolimowskiego. Od 18 października w Kinie Muza będzie można oglądać film „Orzeł. Ostatni patrol” - ORP „Orzeł” wyrusza w niebezpieczną misją na Morzu Północnym. Z kolei w kolejny weekend na ekranie Kina Muza będzie można oglądać dokument „Ania”. To wzruszająca opowieść o popularnej aktorce Annie Przybylskiej.

Znakomite propozycje familijne

Pierwszą premierą października dla najmłodszych widzów to „Mia i ja. Film”. Zupełnie nowe przygody bohaterów jednego z najpopularniejszych seriali dla dzieci, po raz pierwszy na wielkim ekranie! Od października do Kina Muza powraca na cykl dedykowany najmłodszym wraz z opiekunami „Bajkowe Poranki”. Kolejną ciekawą pozycją dla dzieci w październiku będzie animacja „Kosmiczna przygoda Allana”. Pod koniec miesiąca czeka nas kolejna duża premiera dla najmłodszych widzów czyli „Kopciuszek i kamień życia” – wzruszająca opowieść o tym że przyjaźń silniejsza jest niż magia!

OSKAROWY WIECZÓR + DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY w Kinie Muza!

W tym miesiącu zapraszamy na film „Na noże”! Bardzo dobra intryga, fantastyczne kreacje aktorskie i świeże podejście do kryminału sprawiają, że na seansie będziecie się bawić przednio. Film doceniony przez krytyków, nominowany do Oskara w kategoriach: Najlepszy scenariusz oryginalny. Zdobywca złotych Saturnów w kategoriach: Najlepszy thriller, Najlepsza aktorka drugoplanowa, Najlepszy montaż oraz Najlepszy film w technologii 4K.

Swoim filmem reżyser Rian Johnson udowadnia, że w kryminale wciąż drzemie ogromny potencjał. Imponująca obsada przywodzi na myśl choćby „Gosford Park” Roberta Altmana, a fabuła twórczość Agathy Christie. Ale to także zaskakująco aktualna satyra polityczna, podejmująca temat imigracji i klasowych różnic. Zapraszamy!