13 października: Propozycje artystyczne w MOKiS

Propozycje artystyczne w MOKiS

Myślenicki Dzień Kundelka już 23 października!

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu oraz Stowarzyszenie Przytul Śierściucha zapraszają do udziału w obchodach „Myślenickiego Dnia Kundelka“ w sobotę 23 października 2021 r. w siedzibie Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu od godz.10.00.

Z okazji dnia kundelka, czyli święta wszystkich wielorasowych psów, przygotowaliśmy pełen atrakcji program. Tego dnia czekać na Was będą m.in.: Kreatywne Czytanki dla najmłodszych prowadzone przez Akademię Wyobraźni MOKiS, wybory kundelka Naj..., warsztaty psich portretów, kiermasz rękodzieła domowych wypieków, przetworów i roślin, bezpłatne czipowanie (dla psów z terenu Miasta i Gminy Myślenice – wymagane aktualne szczepienie psa przeciw wściekliźnie), a na koniec wspólny spacer!

Szczegóły programu na naszej stronie internetowej www.mokis.myslenice.pl oraz na facebooku @MOKiS. Serdecznie zapraszamy!

Na wydarzenie zapraszają: Miasto i Gmina Myślenice, Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka ,Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu, Akademia Wyobraźni - MOKiS Myślenice, Stowarzyszenie Przytul Sierściucha, Wiejski Dom Kultury w Głogoczowie - filia MOKiS, Świetlica w Bęczarce, Kino MUZA w Myślenicach.

Wielkie gorące szybkie puff  - kosmiczny spektakl dla dzieci i młodzieży w MOKiS już 29 października!

Wielkie gorące szybkie puff  spektakl na podstawie książki Bogusia Janiszewskiego „Kosmos. To, o czym dorośli ci nie mówią” z drobną domieszką „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Czym różni się od dotychczasowych, znanych Państwu spektakli? Tym, że dominują w nim ciekawe formy teatralne, uzupełnione zabawnymi, a jednocześnie zrozumiałymi dla każdego widza informacjami, dotyczącymi ewolucji Wszechświata. 

Reżyser Paweł Chomczyk, wraz z aktorami Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach, stworzył spektakl łączący formy teatralne z kabaretowymi, cyrkowymi, dźwiękowymi i filmowymi. Wielkie gorące szybkie puff jest spektaklem edukacyjnym, a przekazywana w nim wiedza może okazać się przydatna i interesująca nie tylko dla dzieci, ale również dla ich rodziców i opiekunów. Osobliwe połączenie muzyki, form wizualnych i dużej dawki humoru ułatwia przyswojenie najważniejszych informacji o powstaniu Wszechświata.

Spektakl przeznaczony jest dla widzów od 8 roku życia. Teatralną adaptację książki Bogusia Janiszewskiego warto polecić zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom.

Inscenizacja otrzymała nominację do nagrody teatralnej Złota Maska 2020 w województwie śląskim w kategorii spektakl dla młodych widzów.

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu. Informacje: Kasa MOKiS tel.12 272 15 11.

29 października. Godz.11.00 Bilet wstępu 5zł. Zapraszamy!