7 czerwca: Propozycje artystyczne w MOKiS

Propozycje artystyczne w MOKiS

Wakacje w MOKiS

 

Letnie Zajęcia Twórcze i Sensoryczne Lato to dwa działania dedykowane dla dzieci i młodzieży z gminy Myślenice i naszych najmłodszych gości z Ukrainy przebywających na jej terenie.

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu oraz Miasto i Gmina Myślenice serdecznie zapraszają na letnie zajęcia stacjonarne w MOKiS. W specjalnej ofercie wakacyjnej przygotowano propozycje sportowe, rekreacyjne i twórcze, a także co stanowi nowość w przygotowanej ofercie – wycieczkę. Zajęcia odbywać się będą w dwóch grupach wiekowych 6-9, 9-12 lat, a ich program dostosowany będzie do możliwości wiekowych uczestników. Organizatorzy zapewniają opiekę, ale i świetną zabawę.

Wśród propozycji znajdują się m.in. zajęcia pływackie, speedballowe, taneczne, teatralne, muzyczne, rękodzielnicze, sensoplastyczne, przyrodnicze, geologiczne a także savoir-vivre. Nie zabraknie również kina.

W odpowiedzi na potrzeby rodziców Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu przygotował możliwość skorzystania ze zorganizowanej formy zajęć w godzinach od 8 do 17.00. Pierwszy tydzień LZT i SL rozpocznie się wraz z nadejściem pierwszego tygodnia wakacji, jeszcze w czerwcu.

Zajęcia ruchowe, twórcze i profilaktyczne odbywać się będą w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu, na Krytej Pływalni Aquarius oraz w Kinie Muza w Myślenicach. W dniach od 18 do 22 lipca uruchomiona zostanie także grupa w Wiejskim Domu Kultury w Głogoczowie. Całodzienne aktywności trwać będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 17.00. Zajęcia podzielone będą na bloki tematyczne, a ich uczestnicy będą pod stałą opieką instruktorów.

Podczas trwania każdego z 9 tygodni w MOKiS, podobnie jak LZT i SL realizowanych przez Wiejski Dom Kultury w Głogoczowie – filię MOKiS uczestnicy wezmą udział w niemal całodniowej wycieczce wyjazdowej w Małopolsce.

Opłata za udział wynosi 400,00 zł i zawiera wyżywienie w postaci dwudaniowego obiadu.

Zapisy na pierwsze 5 tygodni wakacji rozpoczną się 8 czerwca o godzinie 17.00 i potrwają do 12 czerwca. Listę uczestników opublikujemy 15 czerwca o godzinie 12.00. Każdy z uczestników może zapisać się na jedną edycję Letnich Zajęć Twórczych i Sensorycznego Lata, tak, by z oferty mogło skorzystać jak najwięcej dzieci.

Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny 8 czerwca o godzinie 17.00, o zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń. W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt pod nr. telefonu 12 272-15-11 wew. 25 w godzinach pracy sekretariatu MOKiS.

Zapisy na turnusy sierpniowe rozpoczną się 18 lipca 2022 r.

MOKiS zapewni również opiekę dzieciom ukraińskim – najmłodszym uchodźcom przebywającym na terenie naszej gminy, realizując 8 tygodni zajęć rozpoczynających się w lipcu. Rekrutację do grup przeprowadza Centrum Usług Społecznych.

Szczegóły i zasady udziału w zajęciach dostępne są na stronie www.mokis.myslenice.pl.