Prymus 2018 w rękach laureatów

Region red2 9 października 2018 Wydanie 36/2018
Prymus 2018 w rękach laureatów
Laureaci statuetki Prymusa i nagrodzeni uczniowie z rodzicami i władzami powiatu

Starosta Józef Tomal wraz z wicestarostą Tomaszem Susiem wręczyli statuetki Prymusa oraz wyróżnienia dla najlepszych uczniów szkół ponadpodstawowych w powiecie myślenickim

- Będziemy się starać, aby w 2019 roku dzisiejsze statuetki i wyróżnienia dla najlepszych uczniów szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Myślenicki, przeistoczyły się w stypendia finansowe. Liczę na to, że ten dodatkowy bodziec będzie dla uczniów jeszcze większą motywacją do nauki i poszerzania zainteresowań - zapowiedział starosta Józef Tomal.

Statuetkę przyznano w trzech kategoriach - liceów, techników i branżowych szkół I stopnia (ZSZ) - o jej otrzymaniu decydowała średnia ocen oraz dodatkowe osiągnięcia uczniów. W tym roku Statuetkę Prymusa otrzymali: kategoria liceum - Grzegorz Mirek z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Myślenicach ze średnią ocen 5,7; kategoria technikum - Damian Doroż z Zespołu Szkół w Dobczycach ze średnią ocen 5,69; kategoria branżowa szkoła I stopnia (ZSZ) - Aleksandra Figiel z Zespołu Szkół w Dobczycach ze średnią ocen 5,27.

Władze Powiatu nagrodziły również wyróżniających się uczniów. Otrzymali oni dyplomy i nagrody rzeczowe. Wśród nich znaleźli się: Konrad Pilch, Milena Paniak, Grzegorz Mirek, Ignacy Buczek - wszyscy ZSO w Myślenicach, Edyta Pęcek, Konrad Zając, Szymon Szymski, Alicja Kudłacz - wszyscy ZSTE w Myślenicach, Katarzyna Jamrozik - ZSOiZ w Lubniu, Bartłomiej Bodzioch - ZS w Dobczycach, Angelika Wójcik - ZS w Dobczycach.

- Jesteście wizytówką i najlepszą reklamą dla szkół, osiągając takie wyniki w nauce. Rodzice i nauczyciele powinni być z was dumni. My jesteśmy - powiedział wicestarosta Tomasz Suś.