Przegubowcem z Myślenic do Krakowa

Przegubowcem z Myślenic do Krakowa
Wicemarszałek Łukasz Smółka zapowiedział wprowadzenie dla uczniów „Małopolskiego biletu na ferie” za złotówkę. Fot. Fot. Katarzyna Hołuj

Władze województwa małopolskiego i gminy Myślenice ogłosiły w poniedziałek w Myślenicach nowości dotyczące Małopolskich Linii Dowozowych, które obsługują m.in. mieszkańców Myślenic łącząc to miasto z Krakowem, Wieliczką i Mszaną Dolną. Oprócz nowoczesnego autobusu hybrydowego, który już kursuje od stycznia br. na linii A1 Myślenice - Kraków „na dniach” ma się pojawić także autobus przegubowy mogący pomieścić o wiele więcej pasażów od standardowego.

To kolejna dobra wiadomość po tym, jak od nowego roku zwiększono liczbę kursów na tej linii. Teraz kursy do Krakowa, które są dziś najbardziej oblegane mają być obsługiwane właśnie przez ten wysokopojemny autobus. Taką informację przekazał na konferencji prasowej Robert Bylica, radny województwa małopolskiego.

Dziś z Myślenic Małopolskimi Liniami Dowozowymi, których operatorem są Koleje Małopolskie, można dojechać nie tylko do Krakowa, bo także do Wieliczki (przez Świątniki Górne lub przez Borzetę), gdzie można się przesiąść na kolej, oraz do Mszany Dolnej.

 

- Jeżeli ta komunikacja funkcjonuje, tak jak ma to miejsce od kilkunastu miesięcy dzięki dobrej współpracy z zarządem województwa małopolskiego i z zarządem spółki Koleje Małopolskie, to naszym mieszkańcom żyje się dobrze, a gmina Myślenice jest dobrym miejscem do życia. Dlatego cieszę się z tego, że dzięki nawiązaniu współpracy i zapewnieniu transportu autobusowego, dziś razem z zarządem województwa małopolskiego świadczymy naprawdę ważną usługę dla naszych mieszkańców – powiedział na konferencji burmistrz Myślenic Jarosław Szlachetka.

Przypomniano, że pasażerowie mogą korzystać z Biletu Zintegrowanego i na jednym bilecie nie tylko dojechać do Krakowa, ale i przesiąść się na komunikację miejską i nią kontynuować podróż.

Ponadto, jako że wielkimi krokami zbliżają się ferie dla uczniów z Małopolski, wicemarszałek Małopolski Łukasz Smółka ogłosił, że już od pierwszego dnia zimowej przerwy do końca jej trwania, będą oni mogli bez limitu korzystać z „Małopolskiego biletu na ferie” za złotówkę. Bilet ten umożliwić ma nielimitowane podróże pociągami (uruchamiane przez Koleje Małopolskie sp. z o. o ., POLREGIO S.A., a także w pociągach osobowych uruchamianych przez „Koleje Śląskie” sp. z o.o. na odcinku Katowice – Kraków oraz Katowice – Zakopane) i autobusami w ramach „Małopolskich Linii Dowozowych”.