Przygotowania do piłkarskiej wiosny na finiszu

Przygotowania do piłkarskiej wiosny na finiszu

Już za trzy dni zagra swój pierwszy wiosenny mecz ligowy Dalin Myślenice. Tydzień później swoje zmagania w rundzie rewanżowej rozpocznie Orzeł Myślenice, a w najbliższą sobotę na boisko po ligowe punkty wybiegnie także zespół Górek Myślenice. Jak zaprezentowały się w ostatnich sprawdzianach przed startem sezonu?

W sobotę Dalin Myślenice zagrał w Myślenicach ze swoim czwarto ligowym rywalem, czyli Słomniczanką Słomniki i test-mecz wypadł całkiem obiecująco w kontekście sobotniego meczu ligowego. Dalin zmaga się z kontuzjami i szeroka kadra z pewnością na początku wiosny nie jest jego atutem, ale zwycięstwo nad Słomniczanką odniósł dosyć pewne i na grę tej drużyny można patrzeć z pewnym optymizmem. W sparingu błysnął Bartłomiej Ostafin, który swojego gola poprzedził świetną akcją indywidualną, ale z dobrej strony pokazał się w tym meczu jeszcze przynajmniej kilka razy. Pięknym golem zza pola karnego zapisał się Szymon Tokarz i również jego występ należy ocenić bardzo pozytywnie, a trzeci gol to efekt jak zwykle efektywnej współpracy duetu Michała i Jakuba Góreckich, którzy nieraz dawali się we znaki defensywie Słomniczanki. Ostatni gol padł po efektownym lobie Michała Cienkosza grającego tym razem na bocznej obronie. Dalin wystąpił w nietypowym zestawieniu, bo z różnych względów nie mogli wystąpić: Andrzej Biel, Szymon Burkat, Michał Przetocki i Tomasz Stelmach. W sobotę podopieczni Łukasza Skrzyńskiego zagrają wyjazdowy mecz z Clepardią, a w kolejnych tygodniach spotkają się ze Strażakiem Rajsko (dom), Jawiszowicami (wyjazd), Wegrzcanką (dom) i Sokołem Kocmyrzów (wyjazd). Potem nastąpi podział tabeli na górną połówkę grającą o awans i dolną gdzie zagrają zespoły broniące się przed spadkiem.

Dalin Myślenice – Słomniczanka Słomniki 4:1 (bramki dla Dalinu: Tokarz (13’), Ostafin (18’), M.Górecki (75’), Cienkosz (90’)

Dalin: Światłoń (Wyroba 45’) – Tokarz, Jędrzejowski, zawodnik testowany, Cienkosz (Rusek 45’) – Ostafin, Wojtan, Kawula, Kałat (Rak 45’), J.Górecki (Cienkosz 76’) – M.Górecki

Tuż po sparingu Dalinu swój mecz w ramach przygotowań do sezonu zagrali zawodnicy Orła Myślenice i przyniósł on chyba Orłowcom równie pozytywne wrażenia, co Dalinowi. W pierwszej części mecz z Piastem Łapanów był dla podopiecznych Kamila Ostrowskiego jeszcze w miarę wyrównaną rywalizacją i zakończył się wynikiem 2:1, w drugiej już zdecydowanie górowali, co przełożyło się na wynik 6:2. Bramki dla Orła zdobyli: Emil Bałucki 2, Kamil Topa 2, Mark Ponomarenko i Marek Pajka z rzutu karnego. Orzeł Myślenice tym występem zdecydowanie zatarł niekorzystne wrażenie, jakie pozostawił po poprzednim sparingu, gdy przed tygodniem zremisował ze Skalnikiem Trzemeśnia 1:1 (bramkę zdobył Emil Bałucki) i kibice tej drużyny z większym spokojem mogą patrzeć na ligową inaugurację 27 marca, gdy Orzeł podejmie Radziszowiankę Radziszów.

Orzeł: Obłaza (Pajka) - Żak, Mistarz, Moskal, Górka (Burtan) - Topa (Olesek), Pilch, Depta (Sałach), Czajkowski, Kyryłov (Ponomarenko) - Bałucki.

Pewną niewiadomą może być natomiast forma Górek Myślenice, których mecz kontrolny z IV- ligowym Fablokiem Chrzanów w ostatni weekend się nie odbył i o dyspozycji piłkarzy z Górnego Przedmieścia możemy domniemywać na podstawie wcześniejszego spotkania, jakie zagrali tydzień temu z LKS Sokół Przytkowice (V-liga). Podopieczni Wojciecha Czajki zagrali jednak kadrą dosyć mocno zdziesiątkowaną i nie był to sprawdzian do końca miarodajny. Górki przegrały 2: 3, a obie bramki dla nich zdobył Ireneusz Ziaja.

Górki : Kubiczek – Zięba, Skawski, Kubiński, Szczypka, Kuchnia – Masłowski, Bujas, Biela – Malina, Ziaja. Zagrali również: Zlezarczyk i Bednarz.

O tym, w jakiej formie przystąpią do rozgrywek wiosennych Górki przekonamy się już 20 marca, gdy zagrają na własnym boisku z Sokołem Borzęta swój pierwszy mecz ligowy po zimowej przerwie.

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).