Przypadek? Nie sądzę.

Przypadek? Nie sądzę.
Na rozprawę w krakowskim sądzie nie stawił się Krystian K. pseudonim „Klemens”, który wcześniej został skazany przez Sąd Rejonowy w Myślenicach na rok pozbawienia wolności za składanie fałszywych zeznań oraz na rok i sześć miesięcy więzienia za udział w bójce. Fot. W. Rozwadowski

W czasie, kiedy trwały czynności śledcze, prowadzone przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji m.in. w Starostwie Powiatowym w Myślenicach, przed krakowskim sądem ruszył proces przeciwko dwóm myśleniczanom oskarżonym m.in. o składanie fałszywych zeznań, posługiwanie się podrobionymi dokumentami i przywłaszczenie pieniędzy. Jeden z nich to znany deweloper.

Przypomnijmy, w czwartek 11 marca funkcjonariusze CBŚP dokonywali przeszukań w kilku instytucjach w Myślenicach. Najprawdopodobniej prowadzone czynności dotyczyły punktowych zmian zagospodarowania przestrzennego oraz wydawanych pozwoleń na budowę. Prokuratura Krajowa, która nadzoruje śledztwo odmówiła komentarza w tej sprawie.

Natomiast w piątek 19 marca odbyło się w Krakowie posiedzenie sądu, na którym stawił się oskarżony Patryk J., znany myślenicki przedsiębiorca, który doprowadził do wybudowania kilku apartamentowców w Myślenicach. Jest on współoskarżony wraz z Krystianem K. pseudonim „Klemens”, wraz z którym należał przed laty do gangu pseudokibiców Cracovii i razem byli zamieszani w działalność przestępczą. Obecnie Patryk J. jest przedsiębiorcą, który z powodzeniem rozwija swój biznes również poza Myślenicami. Zdecydowanie odcina się od swojej niechlubnej przeszłości. Wydaję się jednak, że postępowanie wyjaśniające, jakie prowadzą służby w myślenickich instytucjach, dotyczą również przedsięwzięć budowlanych realizowanych przez jego firmę.

Oczywiście zbieżność tych dwóch zdarzeń może być przypadkowa, a samo postępowanie prowadzone przez CBŚP jeszcze o niczym nie świadczy. Na pewno nie można przesądzać, że doszło do przestępstwa czy choćby naruszenia prawa. Ponadto Patryk J. to nie jedyny deweloper budujący w naszym mieście. Jednak od lat, wielu mieszkańców Myślenic zastanowiło się, jak to jest możliwe, żeby wśród zabudowy domków jednorodzinnych można było zgodnie z prawem budować wielopiętrowe apartamentowce? Być może to właśnie wyjaśni postępowanie CBŚP.

Witold Rozwadowski Witold Rozwadowski Autor artykułu

Prezes MARG Sp. z o.o. Redaktor naczelny. Przez wiele lat pracował w Urzędzie Miasta i Gminy w Myślenicach, Wcześniej w latach 1999-2003 pełnił funkcję redaktora naczelnego Gazety Myślenickiej. (SAMORZĄD)