Puchar Polski Juniorów i Seniorów w Sumo

Sport 27 lutego 2024 Wydanie 9/2024
Puchar Polski Juniorów i Seniorów w Sumo

W Pucharze Polski w Ropczycach uczestniczyło 186 zawodników i zawodniczek z 14 polskich klubów. KS Dalin reprezentował Jan Mastela, który wyjechał na zawody w towarzystwie trenera Ryszarda Szpakiewicza. Janek osiągnął największy dotychczasowy sukces na niwie krajowej zdobywając podczas jednych zawodów trzy medale: złoty i dwa brązowe.

Największą niespodzianką było zwycięstwo w grupie Seniorów w kat. wagowej do 85 kg. Po drodze do złota w eliminacjach pokonał czterech zawodników, w półfinale wygrał z Piotrem Miżejewskim z Warszawy, a w finale z Marcinem Choroszuchą z Białegostoku.

W grupie Juniorów Jan Mastela walczył w dwóch kategoriach wagowych: w swojej do 85 kg i w wyższej do 92 kg. W obydwóch kategoriach wywalczył brązowe medale. W kat. do 85 kg w eliminacjach wygrał dwie walki, w półfinale przegrał z Dominikiem Pazdanem z Gnojnicy, a w walce o brązowy medal pokonał Dawida Rafałowskiego z Ełku. W kat. wagowej do 92 kg również w eliminacjach wygrał dwie walki, natomiast w walce półfinałowej musiał uznać wyższość późniejszego złotego medalisty Marcina Choroszuchy z Białegostoku.

Cieszy nas bardzo postawa Jana Masteli, który z każdych zawodów ogólnopolskich przywozi medale. Tym razem rozpoczął rok 2024 od „wysokiego C” wygrywając Puchar Polski Seniorów i równocześnie zdobywając maksymalną liczbę punktów w rankingu do majowych Mistrzostw Europy, które odbędą się w Grecji. Dodatkowo spełnił kryterium wymagane do uzyskania pierwszej klasy mistrzowskiej. W marcu odbędą się jeszcze Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Seniorów, po których zostanie wyłoniona reprezentacja Polski na ME.

Sukcesy w Sumo dedykujemy Państwu Marcie i Janowi Sawickim, którzy sfinansowali wyjazd do Ropczyc.

Sponsorem Głównym KS Dalin jest PKN Orlen.

Sekcja zapaśnicza i sumo KS Dalin składa serdeczne podziękowania sponsorom, oraz wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniają się do realizacji cyklu treningowego i finansowania wyjazdów na zawody krajowe i zagraniczne: Burmistrz Jarosław Szlachetka - Urząd Miasta i Gminy Myślenice, Starosta Józef Tomal - Starostwo Powiatowe w Myślenicach, Marta i Jan Sawiccy – JRD SAWICCY, Jarosław Bochenek -SEAT DYNAMICA Stefan Hołuj - HOTEL PARK, Stanisław Bisztyga, Ludwik Starzak.