Puchar w futsalu dla Respekt Myślenice

Sport 28 listopada 2023 Wydanie 45/2023
Puchar w futsalu dla Respekt Myślenice

Gdy Respekt grał w ekstralidze futsalu, wówczas udział w Pucharze Polski był zapewniony. Rezygnacja z rozgrywek w ekstralidze spowodowała, że w sezonie rozgrywkowym 2023/24 zespół musiał się zgłosić do rozgrywek Pucharu Polski w futsalu.

Przygodę z PP w futsalu rozpoczął od udziału w turnieju eliminacyjnym, który odbył się 25 listopada 2023 w hali KS Prądniczanka, organizatorem był MZPN. Do turnieju zgłosiło się siedem drużyn: Respekt Myślenice, MKS Puszcza Niepołomice - żeńska sekcja piłki nożnej II, UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna, WOMEN LKS Skawa Jaroszowice, Football Success Academy - FSA Kraków, KU AZS UJ Kraków - Jagiellonki II, Akademia Piłkarska Szaflary.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. W grupie pierwszej rywalizował: respekt, FSA oraz Puszcza Niepołomice II. W grupie drugiej: UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna, WOMEN LKS Skawa Jaroszowice, KU AZS UJ Kraków - Jagiellonki II, Akademia Piłkarska Szaflary. Drużyna z Myślenic w meczu z MKS Puszcza Niepołomice odniosła zwycięstwo 6:0, w drugim meczu z drużyną Football Success Academy - FSA Kraków Respekt wygrał 2:0.

W grupie pierwszej Respekt Myślenice zajął pierwsze miejsce, co dało dziewczętom grę w finale. W grupie drugiej pierwsze miejsce zajęły zawodniczki KU AZS UJ Kraków – Jagiellonki II, drugie UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna, trzecie miejsce zajęła Akademia Piłkarska Szaflary. W związku z powyższym o trzecie miejsce zagrał zespół FSA z Staszkówką, po zaciętej walce pomiędzy zespołami, zwyciężyła Staszkówka w rzutach karnych.

Sam mecz finałowy mógł się podobać - był bardzo dynamiczny i pełen emocji. Wynik otwarły zawodniczki Respekt Myślenice, AZS UJ II wyrównał, a następnie wyprowadził swój zespól na prowadzenie strzelając drugą bramkę. Wynik korzystny dla drużyny z Krakowa utrzymywał się dość długo. Niemniej jednak zawodniczki z Myślenic doprowadziły do remisu, a następnie wyprowadziły zespół na prowadzenie 3:2. Niespełna 2 sekundy przed końcowym gwizdkiem błąd zawodniczki Respektu spowodował kontrę, po której piłka wpadła do bramki myśleniczanek. Rzuty karne zadecydowały o ostatecznym zwycięstwie drużyny z Myślenic. Ciężar obrony rzutów karnych po trafnej i odważnej decyzji trenera Przemka Senderskiego przypadł pani kapitan Karolinie Topie, która okazała się bezkonkurencyjna. Dzięki jej świetnej obronie - dwa rzuty karne pięknie obroniła - rzuty karne zakończyły się po czwartej kolejce zapewniając drużynie Respekt Myślenice awans do dalszych rozgrywek.

- Bardzo cieszy wygrana, dziewczyny pokazały swoje umiejętności i charakter, jak również, że liczą się w rozgrywkach futsalowych. W okresie roztrenowania traktują futsal, jako fajną przygodę. Kolejne spotkanie rozegramy 9/10 grudnia, a przeciwnikiem będzie drużyna Targowianka Targowisko – mówi Magdalena Gorzelany

Skład: Nikola Stryszowska, Emilia Olesek, Karolina Topa, Natalia Topa, Majka Topa, Zuzia Węglarz, Maryśka Dziadkowiec, Magda Mentel, Martyna Szymoniak, Magdalena Izworska, Milena Kwartnik.Trener: Przemek Senderski

Sponsorem głównym LKS Respekt Myślenice JEST ORLEN

Udział w rozgrywkach jest możliwy dzięki wsparciu finansowemu gminy Myślenice.