Pucharowe miejsca myślenickich małych wędkarzy

Edukacja 6 października 2020 Wydanie 37/2020
Pucharowe miejsca myślenickich małych wędkarzy

W sobotę 3-go października odbyły się ostatnie zawody dziecięco-młodzieżowe z cyklu grand prix okręgu krakowskiego.

Tym razem zawody odbywały się na stawach w Osieczanach, gdzie gospodarzem jest tutejsze koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Myślenicach. Stawy położone są w malowniczym zakątku tuż obok cowki

zbiornika dobczyckiego. Zawodnicy stawili się na zbiórce o ósmej rano po czym przystąpili do losowania stanowisk . Nasze koło reprezentowało czworo dzieci: Tomasz Świebocki, Paweł Firek, Artur Firek, Piotr Wieczorek.

Rywalizacja trwała trzy godziny, podczas których nie brakowało emocji. Należy nadmienić, że na poziomie okręgowym dzieci posiadają bardzo wysokie umiejętności. Głównymi zdobyczami były: płotki, wzdręgi, krąpie i leszczyki.

O godzinie 12.40 gwizdek sędziego zakończył zawody, po czym nastąpiło ważenie ryb. Wyniki okazały się zaskakująco dobre , wszyscy nasi zawodnicy uzyskali pucharowe miejsca.

Wśród kadetów:

2-miejsce: Tomasz Świebocki

3-miejsce: Paweł Firek

Wśród juniorów:

1-miejsce: Artur Firek

3-miejsce: Piotr Wieczorek

Puchary oraz nagrody wręczył prezes krakowskiego okręgu PZW Edward Fornalik oraz prezes d/s dzieci i młodzieży Jerzy Konieczka.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Serdeczne podziękowania dla koła PZW Myślenice, organizatorów oraz opiekunów za bezinteresowną pomoc w przygotowaniu imprezy.

Red