Radni kadencji 2014-2018 zakończyli pracę. Z urzędem pożegnał się burmistrz Maciej Ostrowski

Radni kadencji 2014-2018 zakończyli pracę. Z urzędem pożegnał się burmistrz Maciej Ostrowski
Maciej Ostrowski funkcję burmistrza Miasta i Gminy Myślenice sprawował w latach 2003-2018 Fot. Piotr Jagniewski

W czwartek 15 listopada o godzinie 15 odbyła się ostatnia sesja Rady Miejskiej kadencji 2014-2018. Podczas niej radni pożegnali burmistrza Macieja Ostrowskiego, który swój urząd pełnił od 2003 roku

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej kadencji 2014-2018 jej przewodniczący Tomasz Wójtowicz dziękował za współpracę z radą staroście Józefowi Tomalowi, wszystkim radnym, prezesom spółek gminnych, naczelnikom oraz urzędnikom.

- Panie burmistrzu; Zastał Pan Myślenice drewniane, zostawia Pan murowane. Nie będę wymieniał wszystkich inwestycji, których Maciej Ostrowski był prekursorem, ponieważ ślepi i tak nie zauważą, a głusi nie usłyszą. Myślę, że każdy człowiek funkcjonujący w gminie Myślenice doceni Pańskie działania, a najlepszym dowodem są słowa ludzi, którzy przyjeżdżają do nas i widzą rozwój gminy Myślenice. Zaszczytem dla mnie było pracować z Panem przez te lata. Był Pan człowiekiem z wizją, który potrafił zarazić swoimi pomysłami innych, a to rzadka cecha. Dzięki Panu powstało wiele pięknych rzeczy, które zostaną dla potomnych - mówił Tomasz Wójtowicz.

Burmistrz podziękował za współpracę radnym wszystkich kadencji, staroście, naczelnikom, prezesom spółek urzędnikom i wszystkim osobom związanym z samorządem z którymi przyszło mu pracować na przestrzeni ostatnich 15 lat.

Maciej Ostrowski: Życzyłbym sobie, aby miasto i gmina rozwijało się i miało takich pracowników jak dotąd. To bardzo ważne, aby odpowiedni ludzie znajdowali się na odpowiednich stanowiskach. To oni są gwarancją jakości. Miałem szczęście pełnić stanowisko burmistrza w dobrym czasie.

Dzisiaj mówi się o dziurze w budżecie lub niespodziance jaką zrobiłem przyznając urzędnikom podwyżki. Chciałem przypomnieć rok 2003, kiedy rezygnował burmistrz Stanisław Kot, a gmina zawalała się finansowo, bo w kasie nie było pieniędzy. Dzisiaj budżet jest stabilny, pod okiem pani skarbnik i odpowiednich służb.

Dane nam było żyć w najpiękniejszym czasie w historii gminy - kiedy dostępne były środki europejskie po które skutecznie sięgaliśmy. Dane nam było również współtworzyć największy projekt w historii miasta i gminy Myślenice "Czysta woda…", który już się nie powtórzy.

Życzę sobie i mieszkańcom, aby budżet rósł, żeby było to odczuwalne, a nowym radnym, aby mieli czym zarządzać. Kiedy nie ma się pieniędzy i wpływu na to, co się dzieje - praca burmistrza ogranicza się wyłącznie do administrowania.

W tegorocznych wyborach burmistrz Maciej Ostrowski z powodzeniem startował do Rady Powiatu, gdzie z Komitetu Wyborczego Wyborców wprowadził 6 swoich radnych. Jak zapowiada nadal ma zamiar pracować na rzecz "Ziemi Myślenickiej".

Radę Miejską w kadencji 2014-2018 tworzyli: KWW Macieja Ostrowskiego: Czesław Bisztyga, Agnieszka Węgrzyn, Kazimierz Dąbrowski, Adam Styczeń, Tomasz Wójtowicz, Kamil Ostrowski, Bogusław Podmokły, Jerzy Cachel, Eleonora Lejda-Kuklewicz, Maciej Górka, Stanisław Cichoń, Józef Błachut; KW Prawo i Sprawiedliwość: Wacław Szczotkowski, Robert Pitala, Jacek Dąbrowski, Stanisław Topa, Mateusz Suder, Piotr Sikora, Mirosław Fita; KW PSL: Aleksander Kowal; KWW Bęczarka Razem: Izabela Kutrzeba 

 

Nowa rada rozpocznie pracę w sobotę

Nowa Rada wybrana w tegorocznych wyborach samorządowych na kadencję 2018-2023 rozpocznie pracę w sobotę 17 listopada o godz. 10. Podczas pierwszego posiedzenia radni złożą ślubowanie, prezydium rady z przewodniczącym na czele, a Jarosław Szlachetka zostanie zaślubiony na burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.

W Radzie Miejskiej wybranej na kadencję 2018-2023 zasiądzie 10 przedstawicieli KW Prawa i Sprawiedliwości, 9 z KW Macieja Ostrowskiego i 2 z KW Bez Układów. Wśród 21 radnych zobaczymy 9 nowych twarzy.

Radę Miejską w kadencji 2018-2023 tworzą: KW Prawo i Sprawiedliwość: Mateusz Suder, Mirosław Fita, Halina Dyląg, Wacław Szczotkowski, Czesław Wierzba, Bogusław Stankiewicz, Stanisław Topa, Andrzej Grzybek, Piotr Motyka, Małgorzata Jaśkowiec), natomiast KWW Macieja Ostrowskiego: Bogusław Podmokły, Czesław Bisztyga, Józef Błachut, Eleonora Lejda-Kuklewicz, Izabela Kutrzeba, Tomasz Wójtowicz, Jerzy Cachel, Jan Podmokły, Kamil Ostrowski; KWW Bez Układów Grażyna Ambroży, Wojciech Malinowski.

 

Piotr Jagniewski Piotr Jagniewski Autor artykułu

Reporter, redaktor, fotograf. Lubi dobrze opowiedziane historie i ludzi z pasją, którzy potrafią się nimi dzielić. Z gazetą związany w latach 2006-2018. W latach 2014-2018 pełnił funkcję redaktora naczelnego. (REPORTAŻ, WYWIAD, WYDARZENIA, LUDZIE, SAMORZĄD)