Rafał Gabryś i Urszula Dudzik zwycięzcami myślenickiego Biegu Tropem Wilczym

Rafał Gabryś i Urszula Dudzik zwycięzcami myślenickiego Biegu Tropem Wilczym

Pasjonaci biegania w niedzielę 3 marca stanęli na starcie myślenickiego Biegu Tropem Wilczym, by tradycyjnie już uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych. Zawody zorganizowane zostały w kompleksie leśnym Uklejna, gdzie zawodnicy rywalizowali na dystansie głównym na 10 km oraz honorowym czyli 1963 m.

Najszybszy na głównym dystansie biegu okazał się Rafał Gabryś, który dotarł do mety po 38 minutach i 55 sekundach, wyprzedzając drugiego w stawce Darka Marka zaledwie o sekundę. Na trzecim miejscu wśród mężczyzn uplasował się z kolei Piotr Kułak z czasem 41 minut 51 sekund. W kategorii kobiet zwyciężyła Urszula Dudzik, pokonując trasę w 48 minut i 21 sekund, na drugiej pozycji znalazła się Aleksandra Zięba, meldując się na mecie po 52 minutach i 50 sekundach, a brązowy medal w biegu na 10 km wywalczyła Bożka Sikora, notując czas 54 minuty i 10 sekund.

Wraz z zawodnikami rywalizującymi na wspomnianej trasie wyruszyli również biegacze biorący udział w zawodach na dystansie honorowym czyli 1963 metrów. Wśród nich, z czasem 7 minut 30 sekund, pierwsze miejsce zajął Jakub Fundali, ze stratą 25 sekund drugi na mecie pojawił się Szymon Wiśniewski, natomiast w 8 minut i 5 sekund trasę pokonał Konrad Zawadzki.

Przed startem burmistrz Myślenic Jarosław Szlachetka odczytał do zawodników oraz zebranych kibiców list z przesłaniem od Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

- Wszystkim startującym w tegorocznych biegach Tropem Wilczym życzę powodzenia, sportowej satysfakcji, ale także głębokiej refleksji nad losami patriotów, którzy nigdy nie poddali się terrorowi komunistycznemu. Ostatni z nich – Józef Franczak „Lalek” poległ w walce w 1963 roku. Życzę, by wszyscy Państwo dotarli do 1963. metra biegu, oddając w ten sposób cześć naszym narodowym bohaterom. Pamięć o nich jest patriotyczną powinnością i racją stanu niepodległej, suwerennej Rzeczypospolitej.

Po zakończeniu zmagań burmistrz przekazał na ręce zwycięzców pamiątkowe puchary oraz upominki.

W trakcie imprezy prowadzono również zbiórkę charytatywną na pomoc Franciszkowi Foremnemu. Dzięki ofiarności zawodników udało się zebrać 2290,00 zł, które zostały już przekazane na wspomniany cel.