Rejs statkiem i paintball

Rejs statkiem i paintball
Jednym z punktów programu wakacyjnego wypoczynku był rejs statkiem po morzu w Ustce; na zdjęciu uczestnicy wyjazdu pozują przy statku z flagą Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich Fot. arch. Krzysztofa Kani

Ponad 60 dzieci z gminy Myślenice uczestniczyło w kolonii zorganizowanej przez Śląski Oddział Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich. W połowie lipca grupa wyjechała nad polskie morze do miejscowości Objazdy. Pobyt w ramach konkursu „Wakacje 2019” dofinansował Urząd Miasta i Gminy Myślenice.

Jak informuje Krzysztof Kania, pełnomocnik Śląskiego Oddziału Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich, gminna dotacja do wyjazdu wyniosła 10 tys. zł. Piękna pogoda zachęcała do spędzania czasu na plaży – dzieci opalały się i kąpały w morzu. Nie zabrakło też innych atrakcji. Do Ustki wczasowicze wybrali się na rejs statkiem, a do Darżyna na paintball. W Gdyni mieli okazję zwiedzić oceanarium i pospacerować po klifach. Pojawiły się też akcenty muzyczne – dzieci bawiły się na dwóch koncertach: Michała Szpaka w Lęborku i na festiwalu Międzynarodowe Spotkania z Folklorem „Muzyka Regionów”.

Pobyt trwał 13 dni, wszyscy wrócili zadowoleni. – To już, jak się nie mylę, nasz szesnasty wyjazd z dotacją z konkursu „Wakacje 2019”. Cieszę się z tego wsparcia, ponieważ wiele dzieci wyjechało tylko dzięki tym dodatkowym funduszom – mówi Krzysztof Kania.

Anna Ostafin Anna Ostafin Autor artykułu

dziennikarka z pasją, ciekawa świata i ludzi, doświadczenie zdobywała w rozgłośni radiowej, portalach internetowych i wydawnictwach prasowych, absolwentka filologii polskiej (specjalność medialna).