Remiza OSP Bulina własnością strażaków

Region red2 9 października 2018 Wydanie 36/2018
Remiza OSP Bulina własnością strażaków

Podpisano akt notarialny, na mocy którego jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Bulinie została właścicielem działki wraz z budynkiem, na którym znajduje się remiza. Dotychczas właścicielem tego obiektu był Urząd Miasta i Gminy Myślenice

- Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Bulinie wraz z działką o powierzchni dziewięciu arów została sprzedana na rzecz OSP Bulina z bonifikatą wynoszącą 99,9% od wartości tej nieruchomości określonej przez rzeczoznawcę majątkowego. Spośród 19 domów strażaka na terenie Miasta i Gminy Myślenice to siedemnasta, której pełnoprawnym właścicielem jest zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej - mówił po podpisaniu aktu notarialnego burmistrz Maciej Ostrowski.

W podpisaniu umowy z notariuszem wzięli udział prezes zarządu OSP Bulina Jacek Fąfara oraz skarbnik Kazimierz Kęsek. Symboliczna kwota za jaką Gmina Myślenice sprzedała budynek to 423 zł.

Po przejęciu remizy przez OSP Bulina spośród dziewiętnastu jednostek na terenie Miasta i Gminy Myślenice właścicielami strażnicy nie są tylko OSP Myślenice - Górne Przedmieście, którego jednostka mieści się w Domu Ludowym oraz OSP Głogoczów, gdyż jednostka mieści się jeszcze w Wiejskim Domu Kultury w Głogoczowie. W Głogoczowie obecnie w fazie budowy jest nowa remiza, której budowę współfinansuje Gmina Myślenice, a właścicielem po oddaniu będzie zarząd OSP.