Respekt Myślenice - Podsumowanie sezonu 2020/21

Sport 15 czerwca 2021 Wydanie 22/2021
Respekt Myślenice - Podsumowanie sezonu 2020/21

Dziewczęta w sezonie 2020/21 rozgrywały mecze w czterech grupach zawodniczych: seniorki, juniorki, młodziczki i orliczki. Cieszy fakt, że jest bardzo duże zainteresowanie zajęciami z piłki nożnej wśród dziewcząt. Niewątpliwie największy sukces odniosły seniorki zdobywając awans do Ekstraligi futsalu – jest to najwyższy poziom rozgrywkowy. W rozgrywkach pierwszej ligi futsalu zespół wygrał wszystkie spotkania.

Jeśli chodzi o rozgrywki na trawie dziewczęta zajęły drugie miejsce w tabeli tracąc do lidera tylko 3 punkty. W zawodach drugiej lidze piłki nożnej kobiet dziewczęta odniosły 18 zwycięstw, jeden remis i 5 porażek. Zespól zdobył 76 bramek a stracił 18 (w domu 37:8 natomiast na wyjeździe 39:10). Przedstawiony bilans świadczy o tym, że dziewczęta grały podobnie zarówno u siebie jako gospodynie, jak również na wyjeździe. Zuzanny Węglarz zdobyła 18 bramek, tym samym zajęła ósme miejsce wśród najlepszych strzelczyń w II Lidze Piłki Nożnej Kobiet gr. Wschodnia. W zespole seniorek w tym roku debiut miały zawodniczki grające do tej pory w grupie juniorek.

Dodatkowo warto wspomnieć o rozgrywkach Pucharu Polski wysokie osiągnięcia zawodniczki zdobyůy zarówno w futsalu, jak i na trawie. W futsalu zespól odpadů w Ľ PP – czyli dziewczćta zameldowaůy sić poúród oúmiu najlepszych druýyn w Polsce. Zanim do ăwierăfinaůów pucharu doszůy wygraůy z Wierzbowiankŕ Wierzbno oraz AZS Uniwersytet Jagielloński (oba zespoły ekstra ligowe) i po przegranej z AZS UEK Słomniczanka Słomniki obecny wice Mistrz Polski. Na trawie dziewczęta odpadły w 1/8 PP – przegrywając 2:1 z drużyną Sportis KKP Bydgoszcz (drużyna ekstra ligowa).

Sezon 2020/21 piłkarsko należy uznać za udany, zrealizowane zostały postawione cele z czego zarówno Zawodniczki, jak i działacze są zadowoleni. Obecnie jest okres roztrenowania, po którym nastąpi przerwa i od 5 lipca rozpocznie się okres przygotowawczy.

Niestety w sezonie 2020/21 trzy zawodniczki doznały poważnych kontuzji Kamila Topa – kluczowa zawodniczka zespołu doznała urazu kolana, Iza Dochniak zawodniczka juniorek, której kontuzja nie pozwoliła na debiut w grupie seniorek również doznała kontuzji kolana. Obie zawodniczki są już po operacjach. Milenka Hajduk debiutująca w rozgrywkach seniorek doznała poważnego złamania obojczyka podczas meczu w grupie Tramkarz – obecnie ważą się losy czy będzie konieczna operacja. Niestety bardzo dużo w zespole było mniej drastycznych kontuzji. Wszyscy liczą na szybki powrót wszystkich kontuzjowanych zawodniczek do zdrowia.

Udział w rozgrywkach wszystkich grup zawodniczych nie był by możliwy bez wsparcia finansowego - od trzech lat Sponsorem Głównym LKS Respekt Myślenice jest PKN ORLEN. Dodatkowo klub wspiera: Urząd Miasta i Gminy Myślenice; Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu; Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego; MTB GROUP oraz Rodzice.

Magdalena Gorzelany-Dziadkowiec