Respekt Myślenice pozostaje w elicie futsalu

Sport 22 marca 2022 Wydanie 12/2022
Respekt Myślenice pozostaje w elicie futsalu

Dnia 12 marca zespół Respekt Myślenice zakończył rozgrywki w ekstralidze futsalu. Runda rewanżowa nie ułożyła się pomyślnie dla zespołu, a jedna więcej bramka stracona w meczu z Rolnikiem Głogówek na wyjeździe zadecydowała o grze w barażach o utrzymanie. Mecze barażowe odbyły się dwa, jeden na wyjeździe, drugi w Myślenicach. W dwumeczu z drużyną Gol Częstochowa zespół z Myślenic wygrał 6:3 (mecz na wyjeździe wygrana 3:2, u siebie wygrana 3:1). Celne trafienia w sobotnim meczu odnotowały: Misuira, Dziadkowiec, Stojeba.

- Osiągamy nasz cel na ten sezon, jak również baraż jakim było utrzymanie się w ekstralidze. Obydwa mecze bardzo ciężkie, gdzie przeciwnik nastawiony był na obronę i wyprowadzanie po przejęciu piłki szybkiego ataku. W pierwszym jak i w drugim meczu udaje nam się wytrzymać presję emocjonalną i w końcówce spotkań przechylamy wynik na naszą korzyść. Z przekroju tych dwóch meczy myślę, że wynik w pełni zasłużony bo stworzyliśmy sobie więcej dobrych okazji do zdobycia goli. Mecz rewanżowy był lepszy w naszym wykonaniu od meczu w Częstochowie, ale na pewno to nie szczyt naszych możliwości jakie posiadamy. Nabyliśmy cenne doświadczenie przez ten sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej, zdarzyły się nam naprawdę bardzo dobre mecze, ale też przytrafiały się nam wpadki gdzie w prosty sposób traciliśmy punkty i w konsekwencji musieliśmy do końca walczyć o to utrzymanie. Mam nadzieje, że to doświadczenie zaprocentuje w kolejnym futsalowym sezonie. Chcę podziękować zawodniczkom za zdrowie zostawione na parkiecie i pracę podczas całego tego sezonu, na pewno ciężko zapracowały na to utrzymanie – komentuje trener Respektu.

Sezon futsalowy należy uznać za udany, jako beniaminek drużyna Respekt Myślenice w rozgrywkach radziła sobie bardzo dobrze. Zestawienie wyników rozegranych meczy przedstawia się następująco:

Respekt Myślenice vs Tarnovia Tarnów 6:3

Respekt Myślenice vs Rolnik Głogówek 6:3

BTS Rekord Bielsko Biała vs Respekt Myślenice 3:1

Respekt Myślenice vs AZS UEK Słomniczanka Słomniki 3:5

AZS UJ Kraków vs Respekt Myślenice 1:4

Tarnovia Tarnów vs Respekt Myślenice 2:2

Rolnik Głogówek vs Respekt Myślenice 5:1

Respekt Myślenice vs BTS Rekord Bielsko Biała 1:1

AZS UEK Słomniczanka Słomniki vs BTS Rekord Bielsko Biała 3:2

Respekt Myślenice vs AZS UJ Kraków 2:2

Na dziesięć rozegranych meczy Respekt zdobył 12 punktów odnosząc trzy zwycięstwa, trzy remisy i cztery porażki. W bilansie bramkowym dziewczyny zdobyły 28 bramek i tyle samo straciły.

Podziękowania należą się całemu Respekt Team - Justyna Waśko, Pati Jasek, Karolina Topa, Natalia Topa, Majka Topa, Maryśka Dziadkowiec, Agnieszka Bobowska, Zuzia Węglarz, Sonia Jurka, Aleksandra Misiura, Martyna Szymoniak, Magda Mentel, Angelika Kulpa, Sabina Kornaś, Anna Kuchta - Trenerowi Przemek Senderski, II Trenerowi Tomasz Kostrzewa, Fizjo: Kamila Topa i Kuba Madej, Prezes Jan Dziadkowiec, Wiceprezes Józef Topa, Dyrektor Sportowy Magdalena Gorzelany-Dziadkowiec za pracę, która dała świetne rezultaty.

Obecnie zespół rozpoczyna rozgrywki na trawie, podczas których będzie walczył o jak najwyższe miejsce w tabeli II Ligi Kobiet grupa południowa. Natomiast 16 marca 2022 (środa) o godzinie 13:00 u siebie rozegrały mecz 1/8 Pucharu Polski z drużyną Ostrowia 1909 Ostrów Wielkopolski, który wygrały 1:0 z zameldowały się w ćwierćfinale Pucharu Polski.

Sponsorem Głównym LKS Respekt Myślenice jest PKN ORLEN.

LKS Respekt Myślenice wspiera Urząd Miasta i Gminy Myślenice.

Magda Gorzelany