Rok 2020 za nami

Rok 2020 za nami

Rok 2020 naznaczony pandemią koronawirusa pozostanie w naszej pamięci jako czas nauki i pracy zdalnej oraz obostrzeń i ograniczeń, które w znaczny sposób generowały nasze codzienne życie. Zakaz organizacji imprez masowych, limity osób w kościołach i sklepach, nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej, teleporady lekarzy, kwarantanna dla osób, które miały styczność z chorymi na covid-19… jeszcze z początkiem roku nic nie zapowiadało, że zasady te staną się naszą nową „normalnością”, która towarzyszyć nam będzie cały rok.

Jednak choć rok 2020 upłynął nam przede wszystkim pod znakiem koronawirusa, to nie znaczy, że nic innego się nie działo. Wręcz przeciwnie: w gminie Myślenice to czas intensywnych prac nad kolejnymi inwestycjami. Nie zabrakło nam również wrażeń, ani sportowych, ani kulturalnych – choć te w dużej mierze z uwagi na sytuację epidemiologiczną przeniosły się w przestrzeń wirtualną. Zobaczmy zatem raz jeszcze, co wydarzyło się w minionym roku w naszej Gminie.

Styczeń

1. Gmina Myślenice w programie „LIFE” - 30 grudnia 2019 roku burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka wraz z przedstawicielami sześciu innych samorządów gminnych podpisał list intencyjny z marszałkiem Województwa Małopolskiego Witoldem Kozłowskim w sprawie przystąpienia do projektu LIFE, polegającego na wdrażaniu programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – „Małopolska w zdrowej atmosferze”.

2. Środki na budowę węzła w Jaworniku - Podczas sesji budżetowej Sejmiku Województwa Małopolska podjęto uchwałę dotyczącą wieloletniej prognozy finansowej, a jednym z jej punktów jest zaplanowanie środków w wysokości 20 milionów złotych na współfinansowanie budowy węzła drogi krajowej nr 7 z drogą wojewódzką nr 955 w miejscowości Jaworniku

3. Rekordowa zbiórka myślenickiego sztabu WOŚP –zebrano ponad 205 000.00 zł

4. Uruchomienie nowej linii busów: uruchomieniu pierwszej linii, umożliwiającej mieszkańcom szybki transport na trasie Myślenice – Bysina – Jasienica.

5. Rozpoczęcie remontu „Starodroża” w Głogoczowie

6. Wyposażenie myślenickich szkół w Aktywne Tablice

7. Gabinety stomatologiczne dla uczniów: 16 stycznia odbyło się podpisanie porozumień dotyczących udostępnienia gabinetu stomatologicznego dla uczniów z terenu Miasta i Gminy Myślenice

Luty

1. Modernizacja i rozbudowa oświetlenia parkingu przy rondzie na Zarabiu obok stadionu KS Dalin

2. Piotr Szewczyk dyrektorem MOKiS

3. Wyposażenie przedszkoli samorządowych, oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych na terenie całej gminy oraz żłobka w oczyszczacze powietrza.

Marzec

1. Likwidacja szkoły podstawowej nr 6 na Chełmie oraz przekształcenie Szkoły Podstawowej nr 5 na Dolnym Przedmieściu w przedszkole wielooddziałowe.

2. Wyrok dla byłego prezesa MARG Daniela P., byłego prezesa Myślenickiej Agencji Rozwoju Gospodarczego oskarżonego o przestępstwa na szkodę tej spółki.

3. Marcin Rachwał i Bożena Sikora najszybsi w Biegu Tropem Wilczym

4. Koronawirus. Stan podwyższonej gotowości – spotkanie dyrektorów szkół, przedszkoli i innych gminnych instytucji z Bogumiłą Burdą z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Myślenicach

5. Zwiększa się ilość zakażeń koronawirusem w Polsce – urzędy zmieniają godziny pracy

6. Po dwóch stronach ulicy Szpitalnej stanęły parkomaty, a wzdłuż chodnika po prawej stronie ulicy w stronę szpitala zamontowano słupki, które uniemożliwią pozostawianie samochodów w miejscach przeznaczonych dla ruchu pieszych

7. Rekordowy Memoriał im. Stacha Cichonia - Rekordowa w historii Memoriału okazała się suma pieniędzy jaką zebraliśmy w trakcie imprezy - 81 023,41 zł oraz 2 euro i 5 eurocentów.

8. Ogólnopolski dziennik Rzeczypospolita w artykule pt. „Przepłacona działka, kupiona przez gminną spółkę od Banasia. Jest śledztwo” donosi o śledztwie, jakie prowadzi CBA w sprawie działki, którą Marian Banaś sprzedał w 2016 roku Myślenickiej Agencji Rozwoju Gospodarczego (MARG).

9. Wprowadzenie w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego w dniu 13 marca 2020 r.- rozpoczynają się ograniczenia związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

10. Stan epidemii. Zawieszenie zajęć w szkołach, ograniczone funkcjonowanie urzędów, limity osób w kościołach, wprowadzenie kwarantanny.

Kwiecień

1. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłasza przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej i nadzór autorski nad inwestycją: przebudowa skrzyżowania Zakopianki z drogą powiatową w Krzyszkowicach.

2. Postęp prac związanych z rewitalizacją Rynku – prace na głównym placu

3. Zarząd Województwa Małopolskiego jednogłośnie przyjmuje projekt Programu ochrony powietrza dla Małopolski

4. Wielkanoc w cieniu pandemii. W powiecie myślenickim 12 zakażonych koronawirusem, 300 osób na kwarantannie. Zmiana organizacji ruchu na Zarabiu w związku z epidemią koronawirusa. Hasło przewodnie tych tygodni to apel „Zostań w domu”

5. Łukasz Malinowski powołany na stanowisko dyrektora Muzeum Niepodległości w Myślenicach

6. Organizacja komunikacji zastępczej na terenie gminy: w związku z zawieszeniem przez przewoźnika kursów, Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice zorganizował bezpłatną komunikację zastępczą na trasie Myślenice-Poręba-Myślenic

7. Gmina Myślenice otrzymuje środki finansowe z budżetu Województwa Małopolskiego na zapewnienie gotowości bojowej jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa małopolskiego dotkniętych skutkami powodzi, która miała miejsce w maju 2019 roku.

Maj

1. Zabytki pod płytą Rynku – w trakcie rewitalizacji Rynku, grupa badaczy pod okiem archeologa Szymona Pawlikowskiego odkrywa nowożytna, kamienną studnię oraz liczne zabytki we wschodniej części Rynku na wysokości ul. Reja

2. W ramach funduszu dróg samorządowych Gmina Myślenice otrzymuje dofinansowanie blisko 77% kosztów przebudowy drogi pomiędzy ulicą Jana III Sobieskiego i H. Sienkiewicza o długości ok 700,00 m. I

3. Pierwsza sesja Rady Powiatu w trybie online

4. Przebudowa drogi w Głogoczowie

5. Pomoc w zdalnej nauce: Gmina Myślenice zakupiła ponad 40 laptopów. Zapotrzebowanie na taki sprzęt wykazało szesnaście szkół.

6.Tarcza Antykryzysowa – rządowa i gminna.

7. Powstaje Zespół ds. Kobiet przy Burmistrzu Miasta i Gminy Myślenice

8. Sokół Borzęta z nowym traktorkiem zakupionym z Budżetu Obywatelskiego

9. Kolejne dofinansowanie na zakup laptopów dla szkół w ramach programu „Zdalna szkoła+”

10. Podpisanie umowy z inwestorem wyłonionym w przetargu na długoletnią dzierżawę części działki gminnej stanowiącej między innymi plażę piaszczystą na myślenickim Zarabiu.

Czerwiec

1. Konferencja w Myślenicach. Ruszył nabór do Programu Kolej Plus

2. Otwarcie Parku Edukacyjnego ze ścieżką sensoryczną na Zarabiu

3. Myślenickie korty odnowione

4. OSP Myślenice – Śródmieście z dofinansowaniem na zakup nowego wozu strażackiego

5. Ponad 160 tys. zł dofinansowania na szkolne stołówki w Gminie Myślenice w ramach drugiej edycji rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu – moduł 3

6. Zawieszono składanie zadań do Budżetu Obywatelskiego na rok 2021 - Powodem tej decyzji były utrudnienia w przeprowadzeniu procedury Budżetu Obywatelskiego, spowodowane pandemią koronawirusa, a także opóźnienie w realizacji zwycięskich projektów z poprzednich lat.

7. 100-lecie Orkiestry Dętej w Myślenicach

8. OSP Dolne Przedmieście z dofinansowaniem na zakup sprzętu

9. Rozgrywki siatkówki plażowej w Myślenicach

10. Krajobraz po ulewach- Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził najbardziej zniszczone miejscowości powiatu myślenickiego. Intensywne opady deszczu, jakie miały miejsce w dniach 19-21 czerwca doprowadziły do wielu podtopień i zniszczeń w całym powiecie myślenickim. Najcięższa sytuacja miała miejsce w Pcimu, Raciechowicach i Wiśniowej, gdzie zniszczeniu uległy drogi i budynki. Także w Myślenicach, w wyniku gwałtownej ulewy w nocy z soboty na niedzielę rzeka Raba wezbrała i wylała w kilku miejscach, zalewając trawiastą plażę, parkingi, drogę, boisko do koszykówki i piaszczystą plażę.

11. System kolejkowy w Urzędzie Miasta i Gminy Myślenice - w celu usprawnienia obsługi petentów w Urzędzie Miasta i Gminy Myślenice wprowadzono elektroniczny system rezerwacji kolejki do Sali Obsługi Klienta. Na salę przeniesiony został Wydział Spraw Obywatelskich i Społecznych oraz kasa nr 2

12. Wsparcie dla Myślenickiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej - Gmina Myślenice wsparła finansowo zabudowę nowoczesnego samochodu GPR o łącznej wartości 137 tys. zł.

13. Fundusz Inicjatyw Samorządowych: Ponad 5,5 miliona dla Gminy Myślenice

14. Promesa na zakup nowego wozu bojowego dla jednostki OSP Myślenice Śródmieście - 460 tys. zł. dofinansowania.

15. Kolejne dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych dla Gminy Myślenice - Wojewoda małopolski Piotr Ćwik oraz burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka podpisali umowę na dofinansowanie realizacji zadania pod nazwą „Budowa drogi gminnej publicznej pomiędzy ul. Sobieskiego i ul. Sienkiewicza w miejscowości Myślenice”. Dofinansowanie z rządowych środków Funduszu Dróg Samorządowych opiewa na kwotę 3 795 911,00 zł.

16. Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał w środę 1 lipca program inwestycji dla budowy bezkolizyjnego węzła drogowego w miejscowości Jawornik

Lipiec

1. Na starym jazie zwanym też zamiennie górnym rozpoczęły się prace związane z udrożnieniem koryta rzeki Raby w celu poprawy warunków przepływu oraz umożliwienia powszechnego korzystania z wód.

2. Gmina Myślenice przekazała dwa respiratory szpitalowi w Myślenicach

3. Myślenice jednym z gospodarzy turnieju Plaża Open 2020

4. Środki na wyposażenie Muzeum Niepodległości w Myślenicach

5. Na Górny Jaz wróciły kajaki

6. Gmina Myślenice zrealizowała kolejne zadanie z trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego. Wyposażona w nowe nasadzenia, chodnik oraz ławki została strefa czasu wolnego w centrum sołectwa Bysina

7. Dofinansowanie na budowę sieci kanalizacyjnej w Głogoczowie i Krzyszkowicach

Sierpień

1. Remont odcinaka drogi gminnej w Trzemeśni w rejonie potocznie nazywanym „Zarzecze”

2. Pomoc dla jednostek OSP Dolne Przedmieście, Śródmieście i Górne Przedmieście

3. Pożegnanie wieloletniej dyrektor MGOPS - Wieloletnia dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Myślenicach, Dorota Kłeczek zakończyła pracę zawodową i odeszła na emeryturę.

4. W szkołach trwają remonty: w Szkole Podstawowej w Krzyszkowicach modernizację przechodzi szkolna aula. W Szkole Podstawowej w Trzemeśni wymieniany jest fragment dachu. W Szkole Podstawowej nr 3 w Myślenicach oraz w Zespole Placówek Oświatowych w Drogini prace remontowe objęły centralne ogrzewanie

5. Extreme JAM na myślenickim Zarabiu

6. Podpisanie umowy na przebudowę ul. Kniaziewicza

7. Wymiana krzesełek na trybunie i montaż zegara na obiekcie Sępa Droginia w ramach trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego 

8. Altana, grillowisko i oświetlenie dróg lokalnych w Zasani w ramach BO

9. Monitoring w Porębie – w ramach BO

10. Tradycyjna Msza Święta za partyzantów na Mikołaju

11. Ulewne deszcze: W środę 19 sierpnia przez powiat myślenicki przeszła ulewa. Intensywne opady deszczu wyrządziły ogromne szkody, zwłaszcza w 3 gminach: Myślenice, Dobczyce i Wiśniowa. W gminie myślenickiej najbardziej ucierpiały: Zasań, Poręba i Trzemeśnia

12. Rozpoczęcie kampanii edukacyjno-informacyjnej „Czyste Miasto”

13. Oficjalne otwarcie „Starodroża” w Głogoczowie

14. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Myślenickiej wznawia działalność

15. SMYK FEST inny, ale szczodrość ta sama - na koncercie, który odbył się 30 sierpnia w hali widowiskowo-sportowej na Zarabiu, ze względów sanitarno-epidemiologicznych publiczności (nie licząc przedstawicieli mediów, organizatorów i obsługi technicznej) zabrakło, ale nie zabrakło jej zapewne przed ekranami komputerów, bo całość można było oglądać za pośrednictwem facebookowego kanału festiwalu. Dzięki wsparciu darczyńców udało się zebrać rekordową kwotę 47 477,30 złotych!

16. Rocznica koronacji cudownego wizerunku Pani Myślenickiej

17. W poniedziałek 31 sierpnia podpisano umowę na remont odcinka drogi w Bysinie. Inwestycja możliwa jest dzięki środkom przekazanym przez Zarząd Województwa Małopolskiego na usuwanie skutków czerwcowej powodzi. W mach inwestycji wyremontowany zostanie odcinek ponad 300 m drogi gminnej popularnie nazywany „Na Babią Górę”.

Wrzesień

1. Samorząd Województwa Małopolskiego przeznaczył ponad dwa mln zł na zapewnienie gotowości bojowej jednostkom OSP. Środki pozwolą na dofinansowanie samochodów pożarniczych i ratowniczo – gaśniczych dla 53 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, a wśród nich dla OSP Myślenice - Śródmieście.

2. Radni zdecydowali o przekazaniu łącznej kwoty 466 650 zł z miejskiego budżetu na potrzeby siedmiu gminnych jednostek OSP.

3. „Dolne Przedmieście w końcu doczekało się przedszkola na miarę XXI wieku” – zakończył się generalny remont i modernizacja Przedszkola na Dolnym Przedmieściu - całkowity koszt prac remontowych przeprowadzonych w okresie wakacyjnym w budynku dawnego ZPO nr 1 w Myślenicach wyniosły łącznie 300 tysięcy złotych.

4. Ruszyły prace budowlane łącznika ulic Sobieskiego i Sienkiewicza

5. Rozpoczęcie prac na ul. Kniaziewicza

6. Łącznik ulicy Solidarności gotowy

Październik

1. Powiat myślenicki w „czerwonej strefie”

2. Nowy samochód OSP Myślenice – Śródmieście

3. Nowe alejki z kostki brukowej na cmentarzu w Jasienicy wane w ramach Budżetu Obywatelskiego

4. W Bęczarce powstała altana z Budżetu Obywatelskiego

5. Na wniosek Radnych Klubu Prawa i Sprawiedliwości Mirosława Fity, Wojciecha Gablankowskiego, Bogusława Stankiewicza i Stanisława Topy podjęto uchwałę w sprawie nadania nazwy ronda (usytuowane w rejonie ulic Józefa Piłsudskiego, Zdrojowej, Zacisze oraz Parkowej na Zarabiu w Myślenicach) imieniem Braci Eugeniusza i Stanisława Różankowskich.

6. Gmina Myślenice otrzyma milionowe wsparcie z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na przekształcenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej na Centrum Usług Społecznych w Myślenicach. Rządowe dofinansowanie wyniesie 3 124 766,20 zł, a Gmina Myślenice będzie jedną z pierwszych samorządów na terenie całego kraju, który zrealizuje taki projekt.

7. Kolejne realizacje w ramach Budżetu obywatelskiego: Alejki cmentarne w Borzęcie z brukową nawierzchnią. Wybrukowano alejkę na cmentarzu w Krzyszkowicach

8. Gmina Myślenice podpisała umowę z krakowskim stowarzyszeniem Naukowo-Technicznym Polska Geotermalna Asocjacja im. prof. Juliana Sokołowskiego na wykonanie oceny badawczej zasobów energetycznych wód geotermalnych, wraz z możliwością ich energetycznego wykorzystania w Gminie Myślenice.

9. Protesty na Rynku - w godzinach wieczornych na myślenickim Rynku gromadzili się przeciwnicy zaostrzenia prawa dotyczącego aborcji.

10. Śmierć Jacka Hołuja - Jacek Hołuj, śmiało można powiedzieć postać legendarna, myślenicki kolekcjoner, archiwista, kopalnia wiedzy o tym co myślenickie. Od bardzo dawna związany z Gazetą Myślenicką, gdzie publikował zdjęcia ze swojej niezwykłej kolekcji. Człowiek niezwykle przyjazny i życzliwy, zawsze chętny do pomocy w dziedzinie historii miasta i okolic.

Listopad

1. 16 października 2020, odbyło się spotkanie Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice z Zastępcą Dyrektora ds. Technicznych PGE sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy w Krakowie w sprawie rozbudowy sieci gazowej na terenie gminy Myślenice. Podczas spotkania dyrektor krakowskiego oddziału PGE poinformował, iż sieć gazowa na Chełmie zostanie wybudowana w przeciągu 24 miesięcy.

2. Gminna sieć wodno-kanalizacyjna doczekała się modernizacji - Modernizacja sieci wodociągowej i kanalizacji oraz zastosowanie narzędzi z branży IT wspomagających zarządzanie. To dwa główne kierunki ostatnich prac remontowych prowadzonych przez Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Myślenicach.

3. Nowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy dla druhów OSP Poręba - nowy sprzęt zakupiony dzięki środkom z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarski Wodnej, a także budżetu Miasta i Gminy Myślenice.

4. Ogólnodostępny plac zabaw przy Kościele w Osieczanach - Oddano do użytku kolejne zadanie z Budżetu Obywatelskiego Gminy Myślenice. Obok Kościoła świętego Wojciecha w Osieczanach powstał plac zabaw zawierający kilka urządzeń do zabawy, stół do tenisa, a także piaskownicę.

5. Tablica multimedialna i urządzenia placu zabaw dla przedszkolaków w Bęczarce

6. Podczas XXVIII sesji Rady Miasta, myśleniccy radni głosowali m.in. nad przyjęciem imion patronów dla poszczególnych rond i parku miejskiego na Zarabiu.

7. GDDKiA ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji dla bezkolizyjnego węzła w Jaworniku

8. Mobilny punkt wymazowy w Myślenicach

10. W ramach naboru uzupełniającego wniosków na dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych gmina Myślenice otrzyma wsparcie finansowe na remont drogi gminnej: ul. Daszyńskiego na odcinku 0, 813 km. Kwota dofinansowania to 753 004,00 zł.

11. Rządowe wsparcie na „Aktywne tablice” w Szkole Podstawowej nr 1 w Myślenicach - Gmina Myślenice otrzymała dotację w wysokości 14 tysięcy złotych na zakup dwóch tablic interaktywnych.

12. Mieszkańcy Chełmu zaskoczeni remontem - w środę 18 listopada ruszył remont drogi na Chełm

Grudzień

1. Połączenie kolejowe Myślenice-Kraków coraz bliżej realizacji- PKP Polskie Linie Kolejowe SA

oraz Ministerstwo Infrastruktury na konferencji prasowej ogłosiło rozstrzygnięcie I. etapu konkursu KolejPlus. Wśród zakwalifikowanych do dalszego etapu projektów znalazło się również połączenie kolejowe łączące Myślenice z Krakowem

2. Modernizacja drogi na Banówkę w Zasani

3. „LeadAIR – pomagamy miastom pokonać smog” Myślenice w elitarnym gronie miast zakwalifikowanych do programu

4. Kolejne laptopy dla uczniów z Gminy Myślenice - Wniosek Gminy Myślenice złożony do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramach Pakietu Edukacyjnego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej został wysoko oceniony, a przyznane dofinansowanie zajęło trzecie miejsce za Gminą Miejską Kraków oraz Miastem Nowy Sącz. Gmina Myślenice otrzyma dofinansowanie w wysokości 74 999,87 zł.

5. Nowa droga na Radlankach w Trzemeśni

6. Ponad 2 miliony na rozbudowę żłobka - Tyle otrzymała Gmina Myślenice w ramach rządowego programu „Maluch Plus”. Dotację uzupełni wkładem własnym, który wyniesie ponad 500 tys. zł.

7. W ramach wniosków na dofinansowanie zadań funduszu dróg samorządowych Gmina Myślenice otrzymała środki finansowe na realizację dwóch zadań gminnych obejmujących ulicę Mostową oraz jej przedłużenie czyli ulicę Daszyńskiego.

8. 3 nowe motopompy o wartości prawie 100 tysięcy złotych zostały przekazane 3 OSP - Łączna wartość zakupionego sprzętu wyniosła: 98.275,77 zł. Zakupu dokonano ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości w wysokości 93.275,77 zł oraz Gminy Myślenice 5.000 zł

9. Sęp Droginia będzie miał nowy budynek klubowy- 11 grudnia na obiekcie Ludowego Klubu Sportowego Sęp Droginia odbyło się oficjalne przekazanie placu budowy nowego budynku z zapleczem socjalno-szatniowym. Inwestycja Gminy Myślenice jest współfinansowana z programu Sportowa Polska.

10. Ponad 22 mln zł. Rekordowe wsparcie finansowe dla Gminy Myślenice - Gmina Myślenice otrzymała rekordowe wsparcie finansowe w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To kwota 22 148 000 zł, która przeznaczona zostanie na realizację ważnych inwestycji na terenie gminy: budowę przedszkola samorządowego w Jaworniku, budowę sali gimnastycznej przy szkole podstawowej w Drogini, budowę sali gimnastycznej przy szkole podstawowej w Osieczanach oraz budowę trzeciej niecki basenu w centrum wodnym „Aquarius” w Myślenicach

11. Autobus Myślenice – Kraków. W piątek 18 grudnia, w Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie wiceburmistrz Mateusz Suder, podpisał umowę na dofinansowanie linii komunikacyjnych gminy Myślenice w kwocie 286 725, 09 zł.

12. Powołano zespół ds. opracowania modelu Centrum Usług Społecznych w Myślenicach

13. Nowe komputery dla uczniów Szkoły Podstawowej w Jaworniku - nowego wyposażenia doczekała się pracownia informatyczna, do której zakupiono zestawy komputerowe dzięki dotacji z budżetu Gminy Myślenice.

 

Marta Duszyk Marta Duszyk Autor artykułu

Absolwentka teatrologii na UJ, wielka miłośniczka książek, lubi spokój, koty i psy; z uwagą obserwuje otaczającą ją rzeczywistość i ludzi. Sekretarz Redakcji Gazety Myślenickiej od grudnia 2019.