Rosną następcy dla liderów

Rosną następcy dla liderów

To wydaje się być ledwie wczoraj, gdy pierwszy raz napisaliśmy o zespole SUMKS Jedynka i chłopakach, którzy pod wodzą Władysława Piątkowskiego zaczęli trenować na otwartym boisku wtedy jeszcze Gimnazjum nr 1.

Czas jednak płynie szybko, dziś młodzi chłopcy stali się mężczyznami, zdążyli już zgrać w rozgrywkach juniorskich różnych kategorii i nawet w II lidze seniorskiej. Mało tego, niektórzy stali się nawet początkującymi szkoleniowcami. W sobotę na Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Burmistrza mogliśmy się przekonać jak wyglądają najmłodsi adepci sztuki hanballowej w Jedynce i jak dają sobie radę z ich prowadzeniem najmłodsi trenerzy i czynni zawodnicy klubu zarazem

. Kacper Bała i Patryk Dziatkowiec okazali się być nauczycielami uzdolnionymi, bo po ledwie roku pracy z chłopakami z roczników 2008-2011 (bo dla takich i młodszych roczników przewidziano te zawody) zespół nawiązał walkę z rówieśnikami z Bochni, Skawiny i Krakowa. Nie nawiązał tylko z Szaflarami, ale zespół Świtu to był zupełnie inny poziom i na dodatek w całości złożony był z jednego rocznika 2008. Nie zmienia to jednak faktu, że oglądanie ich w akcji to była prawdziwa przyjemność i cenne nauka dla wszystkich pozostałych. W turnieju wystąpiły dwa zespoły Jedynki. Ten teoretycznie gorszy zajął czwarte miejsce w turnieju, zaś ten lepszy nie wyszedł z grupy i ostatecznie zajął piąte. Jednak ledwie jednej bramki zabrakło tym drugim, aby wygrać rozgrywki grupowe do półfinału wejść z pozycji zespołu rozstawionego. Najlepszymi zawodnikami zespołu Jedynki uznano: Dominika Ulmana i Patryka Firka. W takich turniejach, gdy grają najmłodsze kategorię wiekowe nie o wynik jednak chodzi przede wszystkim, ale o naukę i zbieranie doświadczenia. Tego było aż nadto.

Końcowa kolejność : 1.Świt Szaflary 2.MOSIR Bochnia 3.Szkoła nr 143 w Krakowie 4.SUMKS Jedynka I 5. SUMKS II 6.Piast Skawina.

 

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).