Rozgrzewamy wyobraźnię, dopingujemy do działania. Ruszaj po Fundusze!

Rozgrzewamy wyobraźnię, dopingujemy do działania.
Ruszaj po Fundusze!

Bochnia, Proszowice, Dąbrowa Tarnowska, Olkusz oraz Gorlice, Myślenice, Krościenko, Miechów, a także Zator i Stary Sącz – w 10 dni dookoła Małopolski z Funduszami Europejskimi. W maju i czerwcu ruszamy w Małopolskę, aby budzić do działania, inspirować i zachęcać do sięgania po unijne środki. Przed nami duże wyzwanie, bo do zainwestowania w regionie jest niebagatelna kwota 2,7 mld euro, dlatego serdecznie zapraszamy do udziału w „Rozgrzewkach z Funduszami Europejskimi”. 

Po co rozgrzewka?

Głównym zadaniem naszej rozgrzewki jest jak najlepsze przygotowanie przyszłych beneficjentów Funduszy Europejskich w Małopolsce do ubiegania się o unijne wsparcie dla planowanych inwestycji.

Tak, jak poprzez przyspieszenie krążenia krwi, organizm sportowca staje się rozgrzany, a mięśnie i stawy nabierają gotowości do działania, tak poprzez spotkania, konsultacje i rozmowy ze specjalistami od Funduszy Europejskich jak i obecnymi beneficjentami unijnych środków zachęcać będziemy do sięgania po europejskie wsparcie i budzić chęć do zmian.

Wiedza na temat dostępnych środków i możliwości, jakie dają, ma duże znaczenie dla efektywności ubiegania się o dotacje.

Zatem, kiedy ktoś zapyta, po co te „Rozgrzewki z Funduszami Europejskimi”? Odpowiadamy:

  • merytorycznie przygotują do wysiłku związanego z ubieganiem się o unijne dotacje
  • poszerzą horyzonty w zakresie możliwości i dostępnych źródeł finansowania 
  • pobudzą wyobraźnię i „apetyt” na środki unijne
  • zmniejszą ryzyko niepowodzenia w aplikowaniu
  • poprawią jakość składanej dokumentacji
  • dostarczą praktycznej wiedzy na temat inwestycji unijnych
  • pobudzą wyobraźnię i zainspirują do działania

 Dlatego warto wziąć udział w rozgrzewkach,…

…, bo to niepowtarzalna okazja, aby poznać szczegóły nowego programu „Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027”. Dowiedzieć się, kto i na co będzie mógł uzyskać dofinansowanie, na ile zmienią się zasady naborów w porównaniu z poprzednią perspektywą, gdzie szukać informacji na temat ogłaszanych konkursów i szkoleń prowadzonych w Punktach Informacyjnych Funduszy Europejskich w Małopolsce.

Na wszystkich zainteresowanych czekać będą eksperci, którzy prowadzić będą bezpłatne, ogólnodostępne konsultacje dla potencjalnych beneficjentów FE w Małopolsce, tj. Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich.

Dokładna analiza nowych możliwości, jakie dają Fundusze Europejskie w Małopolsce wsparta wiedzą ekspercką specjalistów z Punktów Informacyjnych FE w Małopolsce pozwoli wskazać właściwy wybór form i źródeł dofinansowania. 

Przystępna forma przekazywanej wiedzy oraz atrakcje, jakie przygotowaliśmy, pozwolą wszystkim zaineresowanym na efektywne spędzenie wiosennych weekendów.

Liderzy zmian

Na własne oczy przekonacie się, że Fundusze Europejskie  na dobre zagościły w Małopolsce. 

W miasteczku funduszowym pokażemy tych, którzy debiut w roli beneficjenta środków europejskich mają już za sobą. To oni dzielić się będą swoim doświadczeniem w realizowaniu unijnych inwestycji. Ich historie będą inspiracją i zachętą dla osób poszukujących wsparcia lub wahających się przed sięgnięciem po unijne dotacje. 

Ruszaj się!

Wiosenne imprezy plenerowe będą także zachęcać do aktywności – dosłownie i w przenośni. Każdy z odwiedzających będzie mógł skorzystać z interesującej go atrakcji. Spróbować pokonać lęk wysokości lub zapanować nad emocjami i trafić w 10-kę.

Dla chcących ćwiczyć umysł prawdziwe show przygotuje Małopolskie Centrum Nauki COGITEON. Najmłodszych zaprosimy do kącika zabaw i czekających tam na nich konkursów i atrakcji.

O Funduszach Europejskich blisko domu

Wydarzeniom towarzyszyć będą także lekcje europejskie, konkursy wiedzy na temat UE/FE, działania promujące ekologię, ochronę zdrowia oraz doskonalenie kompetencji. Obecni na wydarzeniach Ekodoradcy będą informować, jak ważne jest otaczające nas środowisko. Zdrowe, rozsądne i zrównoważone zarządzanie nim, dbanie o czyste powietrze, a także o zieleń i gospodarowanie odpadami.

Spodziewajcie się też niespodziewanego,

…bo niespodziewane prawie na pewno będzie się spodziewało Was.

Zarezerwuj termin w swoim kalendarzu, zabierz całą rodzinę, złap bakcyla i otwórz się na nowe możliwości. Przejmij inicjatywę, wykonaj pierwszy krok i ruszaj po Fundusze.

Szczegółową trasę wiosennych „Rozgrzewek z Funduszami Europejskimi” znajdziesz na stronie www.fundusze.malopolska.pl

 

Materiał powstał we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego w ramach projektu dofinansowanego przez Unię Europejską.