Rozstrzygnięcie XIX edycji Powiatowego Konkursu Historycznego!

Edukacja 21 czerwca 2022 Wydanie 23/2022
Rozstrzygnięcie XIX edycji Powiatowego Konkursu Historycznego!

Maja Twardowska z Szkoły Podstawowej nr 3 w Myślenicach, Julia Jeziorska ze Szkoły Podstawowej w Osieczanach oraz Zofia Kusiak również z myślenickiej „Trójki” okazały się najlepsze w dziewiętnastej edycji Powiatowego Konkursu Historycznego, którego motywem przewodnim była postać Józefa Wybickiego, autora hymnu narodowego „Mazurka Dąbrowskiego”.

- Gratuluję wszystkim laureatom Powiatowego Konkursu Historycznego, nad którym patronat sprawuje burmistrz Miasta i Gminy Myślenice. Bardzo się cieszę, że chcecie się uczyć historii, gdyż w obecnych czasach bywa ona zniekształcana, by nie powiedzieć, że zakłamywana. Dzięki nauce historii poznajecie jak było naprawdę i oglądając telewizję lub serfując po internecie, nikt nie będzie Wam w stanie wmówić, że fakty historyczne są inne. Obecne czasy pokazują również, że wyciąganie pewnych wniosków z historii jest bardzo ważne, te wnioski dadzą większy horyzont na to, co obecnie się wokół nas dzieje nie tylko w Europie, ale też na całym świecie. Historia jest fascynującą dziedziną nauki i mam nadzieję, że dalej będziecie pogłębiać swoją wiedzę, co podniesie Waszą świadomość w bieżących sprawach. Dziękuję organizatorom i cieszę się również, że jest to jeden z nielicznych konkursów, które organizuje dla dzieci i młodzieży Gmina Myślenice we współpracy z Powiatem Myślenickim – mówił podczas gali rozdania nagród Robert Pitala, sekretarz Gminy Myślenice.

Do finałowej części konkursu historycznego awansowało piętnaścioro uczniów szkół podstawowych z całego Powiatu Myślenickiego. Nagrody wręczali w imieniu burmistrza Jarosława Szlachetki sekretarz Gminy Myślenice Robert Pitala, a także starosta powiatowy Józef Tomal, przedstawiciel Małopolskiego Kuratorium Oświaty Stanisław Matoga oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Myślenicach Renata Skuza.

XIX Powiatowy Konkurs Historyczny:

I miejsce:

Maja Twardowska – SP 3 Myślenice

Zofia Kusiak – SP 3 Myślenice

Julia Jeziorsk – SP Osieczany

II miejsce:

Amelia Matoga – SP Osieczany

Kacper Matusiak – SP Wiśniowa

Jan Ślusarczyk – SP 3 Myślenice

Hubert Opioła – SP 3 Myślenice

III miejsce:

Irena Gnass – SP 4 Myślenice

Karolina Śmigla – SP Osieczany

Monika Mordarska – SP 3 Myślenice

Wyróżnienia za awans do etapu finałowego otrzymali Justyna Nosal (SP Zawada), Kamil Burkat (SP Wiśniowa), Weronika Kowalczyk (SP Wiśniowa), Kamil Noskowicz (SP Osieczany) oraz Klaudia Cygan (SP Osieczany).