Rozwijaj swoje pasje z Myślenickim Ośrodkiem Kultury i Sportu! Wciąż trwa nabór na zajęcia

Kultura 15 września 2020 Wydanie 34/2020
Rozwijaj swoje pasje z Myślenickim Ośrodkiem Kultury i Sportu! 
Wciąż trwa nabór na zajęcia

Wciąż trwa nabór na zajęcia

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu przygotował bardzo ciekawą nową jesienną ramówkę. Wciąż jeszcze trwają zapisy na zajęcia stacjonarne, w niektórych grupach nie ma już miejsc, ale wciąż można zapisać się na wybrane warsztaty i spotkania. Co warte podkreślenia duża część zajęć jest bezpłatnych.

Kontynuujemy większość zajęć, które w ubiegłych latach cieszyły się ogromną popularnością: Akademia Wyobraźni, zajęcia teatralne dla dzieci i młodzieży oraz zajęcia teatru międzypokoleniowego.

Przygotowaliśmy także kilka nowości, a wśród nich:

- Zajęcia umuzykalniające dla dzieci

- Zajęcia kreatywne w duchu ”zero waste”

- Przygoda z geologią

Mamy również bardzo bogatą ofertą zajęć plastycznych i rękodzielniczych, w tym m.in.:

- Rękodzieło dla dzieci

- Ceramika  dla dzieci, młodzieży i dorosłych

- Witraż artystyczny dla dorosłych

- Tkactwo artystyczne

W ofercie znajdą Państwo również nowość w postaci Teatru Tańca (z elementami aktorstwa), jak i stałe zajęcia szachowe.

Szczegółowe informacje o zapisach oraz oferowanych zajęciach dostępne są na stronie www.mokis.myslenice.pl. Na warsztaty można zapisać się online wykorzystując specjalny formularz (dostępny również na stronie). Wszystkie zajęcia realizowane będą z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa.

Premierowo w Kinie Muza

W drugiej połowie września w repertuarze Kina Muza pojawią się bardzo ciekawe premierowe produkcje.

Do 24 września można w myślenickim kinie zobaczyć widowisko „Mulan”. To nowa wersja klasycznej disneyowskiej animacji z 1998 roku. „Mulan” potrafi oczarować przede wszystkim charyzmą tytułowej bohaterki i niesamowitą paletą barw, które sprawiają, że film po prostu się chłonie. Opowieść ma uniwersalny wymiar, przypominający o potrzebie zachowaniu w życiu takich nie zawsze już dziś docenianych wartości jak honor, odwaga, prawda i rodzina. To film, który całkiem skutecznie może zachęcić do powrotu na łono kina i zapewnić dwie godziny emocji i rozrywki w starym dobrym stylu. 

„Pętla” to pierwsza tak duża premiera polskiej produkcji od czasu ponownego otwarcia kin. Patryk Vega zapowiadał, że jego najnowszy film przedstawi kulisy „afery podkarpackiej” i wywoła wiele kontrowersji. Widzowie poznają historię Daniela (w tej roli Antoni Królikowski). Mężczyzny, który biorąc przykład z ojca zostaje policjantem. Ma jednak ambicje awansować na agenta CBŚ. Daniel poznaje braci bliźniaków, którzy są ukraińskimi gangsterami. Dzięki nim udaje mu się zdobyć wymarzoną pracę. Produkcje Patryka Vegi zawsze przyciągają wielu widzów.

„Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię” - animowana baśń o istnieniu odmiennych od siebie światów, poszukiwaniu tożsamości oraz potędze miłości i władzy na podstawie książki Dino Buzzatiego. Początkiem niezwykłej przygody jest zaginięcie królewskiego syna. Targany tęsknotą Leoncjo, władca sycylijskich niedźwiedzi, wyrusza wraz z poddanymi do krainy człowieka na poszukiwania potomka. Dobre intencje władcy zostają jednak mylnie odebrane przez ludzi, którzy – kierowani żądzą władzy i chciwością – atakują przybyszów. W świecie pełnym magicznych postaci i gdzie wszystko jest możliwe zaczyna się walka o miłość, wpływy i władzę. Film miał swoją premierę podczas festiwalu w Cannes.