Sąsiedzkie śpiewanie i tańcowanie

Sąsiedzkie śpiewanie i tańcowanie

Biertowicki „opłatek” uwieńczył cykl sąsiedzkich spotkań z opłatkiem w ręku w gminie Sułkowice. Rozpoczął się od jasełek w wykonaniu uczniów i przedszkolaków, a zakończył - ogólnym śpiewaniem i tańcami

Spotkanie rozpoczął występ jasełkowy - jak zwykle znakomicie przygotowany i pełen dziecięcych żywych emocji. Następnie ks. proboszcz poprowadził wspólną modlitwę i zainaugurował dzielenie się opłatkiem. Każdy każdemu życzył zdrowia, wiele dobra i wszelkiej pomyślności. Oby się te życzenia urzeczywistniały.

W trakcie, gdy przybyli częstowani byli obiadem, wyłonione jury oceniało wypieki przyniesione na konkurs - sześć pięknie udekorowanych placków. Zwyciężył miodowo-orzechowy specjał Katarzyny Piątkowskiej. W nagrodę otrzymała mikser kuchenny. Drugie miejsce zajął przekładaniec Justyny Wawrzusiak (nagroda to komplet pościelowy), a trzecie – placek o wdzięcznej nazwie „Cycki Murzynki” autorstwa Joanny Biela-Kózka (nagroda to suszarka do włosów). Po wręczaniu nagród i oklaskach dla wszystkich osób piekących te znakomite ciasta konkursowe (bo wszystkie były bardzo smaczne), panie z OPS-u szybciutko pokroiły placki i rozdały je do degustacji na deser.

Na koniec rozpoczął się koncert życzeń z muzyką na żywo, a kto składał życzenia, ten zapraszał do tańca. Wkrótce sala się roztańczyła i rozśpiewała w najlepsze. W karnawałowej atmosferze biertowianie bawili się do samego wieczora.

awz