Sąsiedzkie spotkanie w Drogini

Sąsiedzkie spotkanie w Drogini

To było popołudnie pełne wrażeń: zabawy i konkursy dla dzieci, dmuchańce, bieg z przeszkodami, konkurs dla rodzin, loteria fantowa, koncert Agaty Buczkowskiej z gitarzystą Jonashem Wróblem i zabawa przy muzyce. A do tego grill, miejscowe smakołyki pań z Koła Gospodyń Wiejskich, wymiana książek, dużo dobrego humoru i nastrój letniego relaksu – to wszystko w ramach Myślenickiej Sceny Letniej, która w sobotnie popołudnie zawitała do Drogini.

Było wakacyjnie i po sąsiedzku: na wydarzenie przyszły całe rodziny: i ci młodzi, i seniorzy i rodzice z dziećmi. Można było zjeść coś dobrego, potańczyć, ale i porozmawiać o codziennych sprawach, o planach budowy nowego boiska, zaczerpnąć informacji o szczepieniach przeciw covid, wygrać atrakcyjne nagrody w loterii, a także wspomóc tych, którzy ucierpieli podczas ostatnich ulewnych deszczy w gminie.

- Tego nam było trzeba – mówi pani Agata – po tym trudnym czasie zamknięcia w domach, nauki i pracy zdalnej nasze relacje sąsiedzkie nieco osłabły. Miło jest się spotkać, porozmawiać, wspólnie pobawić. Cieszę się, że ktoś ułatwił nam takie sąsiedzkie spotkanie.

A już niebawem kolejne wydarzenia – jak mówi Barbara Bylica, naczelnik Wydziału Promocji Sportu i Kultury UMiG Myślenice – Myślenicka Letnia Scena w sierpniu zawita do Jawornika, a we wrześniu do Jasienicy, ale i po drodze nie zabraknie innych przystanków i wspólnej zabawy – śledźcie zatem stronę UMiG oraz Myślenicką24, a w swoim wakacyjnym kalendarzu zaznaczcie sobie te wydarzenia – naprawdę warto.

Marta Duszyk Marta Duszyk Autor artykułu

Absolwentka teatrologii na UJ, wielka miłośniczka książek, lubi spokój, koty i psy; z uwagą obserwuje otaczającą ją rzeczywistość i ludzi. Sekretarz Redakcji Gazety Myślenickiej od grudnia 2019.