Serce dla potrzebujących - zbieramy zakrętki dla Hani

Miasto 13 kwietnia 2021 Wydanie 14/2021
Serce dla potrzebujących - zbieramy zakrętki dla Hani

Od początku kwietnia na myślenickim Rynku, a także w dwóch innych lokalizacjach - przy Galerii Dekada oraz przy Placu Zabaw, tzw. Ogródku na Osiedlu 1000-lecia, zamontowano Serca na plastikowe nakrętki z butelek, z których sprzedaży uzyskamy środki dla potrzebujących. Pierwsza pomoc zostanie przekazana na leczenie Hani Grzechackiej z gminy Myślenice!

- Trzy pojemniki zlokalizowane na terenie Myślenic mają za zadanie pomóc potrzebującym mieszkańcom naszej gminy, którzy zbierają w ten sposób fundusze na leczenie, ale także codziennie będą przypominać, że możemy pomagać jednocześnie dbając o środowisko poprzez segregację odpadów. Docelowo udostępnimy serca placówkom oświatowym lub klubom sportowym, które w ten sposób będą mogły zaangażować się w akcję zbierania nakrętek. Mam nadzieję, że pojemniki szybko się napełnią, a nasza akcja spotka się ze społeczną aprobatą - mówi burmistrz Jarosław Szlachetka.

Pojemniki na plastikowe nakrętki w kształcie serca obecnie zlokalizowane są na Rynku, przy Galerii Dekada, a także na Placu Zabaw przy ul. Ogrodowej na Osiedlu 1000-lecia.