Siatkarze Dalinu w I lidze!

Siatkarze Dalinu w I lidze!

Dreszczowiec w Brzesku

Cały sezon ciężkiej pracy i o wszystkim miał zadecydować ten jeden mecz. Na dodatek grany na wyjeździe, bo regulamin przewiduje, że barażowe spotkanie o I ligę odbywa się na boisku drużyny, która zajęła przedostatnie miejsce w tej klasy rozgrywkowej.

Pisaliśmy już kilka razy na naszych łamach jak ekstremalnie trudną ścieżkę do awansu wybrali sobie podopieczni Mateusza Hankusa.

Chwilami nawet wydawało się, że zbyt trudną i że przeliczyli się w swoich możliwościach odrabiania strat z pierwszej części rundy finałowej. Pierwsze trzy mecze i zero punktów, następne trzy i aż osiem a przecież były to w większości mecze wyjazdowe. Walka z koalicją krakowskich klubów(Wawel, Sparta, Hutnik) przyniosła ostatecznie upragnione drugie miejsce w tabeli i szansę gry w barażu o awans. W sobotni wieczór Dalin powalczył o ten awans w Brzesku i zrobił to w swoim stylu, wysyłając co mniej odpornych kibiców do kardiologa. Ostatni, piąty set wygrany na przewagi był pięknym podsumowaniem tego sezonu. Sezonu pełnego emocji i zwrotów akcji jak w najlepszym serialu przygodowym. Sezonu zakończonego wspaniałym sukcesem. Gratulacje panowie!

Gryf Brzesko - Dalin Myślenice 2:3 (23:25,25:23,25:23,17:25,15:17).

Droga do awansu:

Faza grupowa - Orzeł Ciężkowice 3:0(wyjazd), MUKS Sokół Gumniska Tarnów 3:0(dom), MKS Proszowice 3:0(w), LKS Bobowa 3:0(d), Orzeł Ciężkowice 3:0(d), MUKS Sokół 3:0(w), MKS Proszowice 3:1(d), LKS Bobowa 3:0(w). Faza finałowa: Sparta Kraków 1:3(d), Hutnik Kraków 1:3(d), Wawel Kraków 1:3(w), Wawel 3:1(d), Sparta 3:1(w), Hutnik 3:2(w). Mecz barażowy – Gryf Brzesko 3:2(w).

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).