Skalnik kończy sezon porażką, ale za to z pewnym utrzymaniem

Sport 21 czerwca 2022 Wydanie 23/2022
Skalnik kończy sezon porażką, ale za to z pewnym utrzymaniem

W minioną sobotę dobiegł końca sezon myślenickiej Klasy A, w której od lat występuje Skalnik Trzemeśnia. Podopieczni trenera Bogdana Szablowskiego mimo porażek w ostatnich dwóch kolejkach (1:4 z Sokołem Bożęta oraz 0:3 z Toporem Tenczyn) bez problemu wywalczyli utrzymanie.

Po niezwykle udanym poprzednim sezonie, który Skalnik zakończył na piątym miejscu, drużyna rozpoczynała nowe rozgrywki z pozytywnym nastawieniem. Jednak szybko okazało się, że będzie to dla klubu z Trzemeśni sezon przejściowy, w którym przebudowano drużynę oraz doszło do zmiany trenera. Jak podkreśla nowy szkoleniowiec - Bogdan Szablowski jego głównym zadaniem było pozostanie w lidze na kolejny sezon i to się udało.

- Na kilka meczów przed końcem zagwarantowaliśmy sobie utrzymanie w A Klasie. Nie było momentu, w którym musielibyśmy drżeć o to, czy uda się ten cel zrealizować. Mieliśmy trochę problemów kadrowych. Nie wszyscy zawodnicy mogli z nami trenować, ponieważ leczyli urazy. Mimo tych wszystkich niedogodności nasza gra wyglądała nieźle. Zdobywaliśmy punkty w tych meczach, w których musieliśmy - stwierdził trener pierwszej drużyny Skalnika Trzemeśnia.

Ostatecznie Skalnik kończy sezon 2021/2022 na 12. pozycji z przewagą 12 punktów nad strefą spadkową. W rundzie wiosennej mimo kilku dotkliwych porażek udało mu się zgromadzić 17 “oczek”. Teraz zawodnicy udadzą się na zasłużone urlopy, a zarząd i trener postarają się rozwiązać kłopot kiepskiej ofensywy, która przez całą serię gier rewanżowych tylko raz zdobyła więcej niż dwie bramki.

Skład Skalnika Trzemeśnia

Bramkarze: Michał Szafrański, Jakub Kurek Obrońcy: Wojciech Dąbrowski, Piotr Górka, Paweł Mistarz, Mateusz Klimas, Sylwester Palacz, Dawid Młynarczyk Pomocnicy: Daniel Topa, Filip Pilch, Jarosław Rajca, Jakub Kęsek, Maciej Kęsek, Mariusz Gzyl, Mateusz Dąbrowski, Piotr Gzyl, Patryk Kamiński Napastnicy: Robert Zapała, Piotr Jaśkowiec, Jakub Gzyl

Kuba Kurek