Skalnik Trzemeśnia reprezentują również kobiety

Skalnik Trzemeśnia reprezentują również kobiety
fot. Dominika Oleksy

Sekcja kobieca Skalnika Trzemeśnia została założona w marcu tego roku. Tworzą ją zawodniczki z okolicznych miejscowości wspierane przez piłkarki z gminy Siepraw, Pcim czy Sułkowice. Dziś drużyna ta z powodzeniem występuje w V Lidze Kobiet.

Obecny sezon jest pierwszy, w którym zawodniczki z Trzemeśni rywalizują w rozgrywkach ligowych.

W rundzie jesiennej zgromadziły dziesięć punktów w ośmiu meczach, wygrywając po drodze 3:2 w meczu derbowym z piłkarkami Lubomiru Wiśniowa. Trener i jeden z pomysłodawców utworzenia sekcji żeńskiej - Mariusz Pałka jest zadowolony ze swoich podopiecznych i ma nadzieję, że wraz z upływającymi miesiącami jego zespół będzie się rozwijał.

- Sezon ten oceniam bardzo dobrze. Jak na zespół, który debiutuje, prezentujemy się nieźle. Wiele dziewczyn dopiero zaczyna swoją przygodę z tym sportem, a duża część pań wraca do niego po dłuższej przerwie. W kolejnej rundzie będziemy starać się grać próbując wykorzystywać to, czego uczymy się na treningach. Co do naszych celów na przyszłość, to będzie miło, jeżeli uda się skończyć rozgrywki w górnej części tabeli. Jednak w pierwszym naszym sezonie chcemy bardziej się skupić na dopracowaniu naszego stylu gry. Chcemy być bardziej efektywni i efektowni - stwierdził trener drużyny z Trzemeśni.

Trzy zwycięstwa, jeden remis, cztery porażki - oto bilans, którym zawodniczki Skalnika Trzemeśnia mogą się poszczycić w rundzie jesiennej. Jednak wszystko wskazuje na to, że już we wiosennej odsłonie rozgrywek V Ligi Kobiet, będziemy oglądać jeszcze lepiej grający zespół, który przyciągnie ludzi na lokalny stadion.